En todellakaan tiedä, minne minun tämä viesti pitäisi tunkea, mutta tungenpa nyt sitten vaikka tänne. Eli minulla oli pp.inet.fi-loppuinen sähköpostiosoite, kun meillä vielä modeemi koneessa oli. Vaihdoimme laajakaistaan, ja samalla sähköpostini lakkasi toimimasta, kun ei huomattu asiasta vaihdon yhteydessä mainita. Kysynkin siis, tietääkö joku, onko mahdollista saada sähköpostiosoite vielä näin jälkeen päinkin toimimaan? Tai saako niihin laajakaistan tarjoamiin sähköpostiosoitteisiin jälkeen päin lisättyä vielä yhden? Toivottavasti edes jotain ymmärsitte selityksistäni. Ja toivottavasti joku osaisi vielä minulle asiasta kertoakin, sillä kaipailen "virallista" sähkistäni.
Sähköposti
Jonna
192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kerroit, että olit vaihtanut laajakaistaan elikä periaatteessa koneeseesi asennettiin internet- ja sähköpostin asetukset niin, että vanhat asetukset jäivät pois käytöstä.
Katso onko sitä vielä tallessa se outlookissa (mikä sähköposti ohjelmaa käytät) niitä asetukset tallessa (en muista missä kohdassa se löytyy) jossa ovat siellä ne tiedot mihin tai mistä haetaan sähköpostit palvelimelta.
Voit ottaa sen uudelleen käyttöön lisäämällä laajakaistan asetuksen mukaan ne sähköpostisi pop- ja imap-asetuksia.
Ehkä tämä kuulostaa sekavalta...