Älä ota

2370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jep, kyllä ihmiset on typeriä. x___x Osoittakaa mulle kesäkissan ottaja niin poltan niiden talon ja varmistan että joutuvat asumaan kadulla talven. Seuraavana kesänä ovat sitten vähän viisaampia.

Äänestä
  • Aina hankinnassa pitää olla harkintaa, kaikki söpöt kasvavat aina isoiksi.
    Kaikissa on paljon työtä.
    Totta on, että eläin tuo monelle todella hyviä hetkiä elämään.
    Kotonani on aina ollut jotain eläimiä. Mutta vain
    harkitusti.
    Nyt viimeinen on kissa, joka on ollut 12 vuotta ja
    muita eläimiä ei hankita samaan aikaan.
    Kun kissa oli pieni oli meillä akvaario, jota kissa tuijotteli innokkaasti. Siis kissan TV.
    Nyt ei enää ole akvaarkiota.
    Mökille on meille tullut monena kesänä huonossa kunnossa olevia kissoja, joillekin on löytynyt omistaja ja yksi jäi varmaan ketun ruuaksi (hävisi). Joten ikävää se on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kesäkissa kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200606204690143_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu