mistä johtuu kun tv vinkuu tosi pahasti. Vinkuminen loppui joksikin aikaa mutta on taas aloittanut sen onkohan menossa rikki ja voiko asialle jotain tehdä muuta kuin heittää pois. kiitos jo monista hyvistä vastauksista.
tv vinkuu
korbe
21423
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kerrot tv:n merkin ja mallin?
Yleisemmin tuo vinkuminen tulee joku virtalähteen tai juovapäätteen keloista. Lakkaamalla pääsee eroon.
mitään että mistä johtuu mutta ostin makuuhuoneeseen 21" pikkutelkkarin ja se kyllä vinkui todella kovaa vaikka on uusi.huomasin muutoksen kun otin välistä pois jatkojohdon ja löin suoraan seinään tölsyn kiinni niin loppui vinkuminen.olohuoneen taulu tv taas vinkuu jos kontrasti liian pienellä.ota nyt selvää näistä sitte:)
no kaikki kuitenkin pelaa nyt kun taulussa kontrasti saakin olla aika isolla ja tuo makkarin putki olisi siistimmin jatkojohdolla mutta en jaksa sitä ininää kuunnella niin vähän joutuu tinkimään siisteydestä.