raket 120

saakohan raket 85:selle tarkoitettuun runkoon raket 120 suoraan kiinni? kyseessä dino mars runko.
51211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tottakai Raket koneissa sama "pulttijako", eli 85 irti ja 120 samoihin reikiin kiinni, siis jos on moottoripukki.

Mikäli on pelkkä runko joudut investoimaaan moottoripukkiin, mutta kannattaa miettiä haluaako ajaa ns. kivaa vai kovaa 85:sen runko on löysä ja liian lyhyt, jotta pääsisit nautiskelemaan 120 cc:n tuhdista potkusta:)
Kokeiluun voin suositella lämmöllä, on pojalla hymy herkässä kun "jauhaa" joka mutkasta ja ranteet käy kuin kärpänpyytäjällä jotta hetekka pysyisi edes tovin suorassa....

Äänestä
  • Se 120 raketti ei kuitenkaan varmaan kovin pitkään tyydytä sinun vauhdin nälkääsi, joten suosittelen että samalla kun katsastat ittellesi tuhdimpaa runkoa, niin käyppäs autovahinkokeskuksen hallista katsomassa 250cc rossikone, niin ei tartte ihan heti nopeampaa etsiä. Siitä riittää vauhti isällekkin.

    Äänestä

  • kandeis kirjoitti:

    Se 120 raketti ei kuitenkaan varmaan kovin pitkään tyydytä sinun vauhdin nälkääsi, joten suosittelen että samalla kun katsastat ittellesi tuhdimpaa runkoa, niin käyppäs autovahinkokeskuksen hallista katsomassa 250cc rossikone, niin ei tartte ihan heti nopeampaa etsiä. Siitä riittää vauhti isällekkin.

    onks toi rossikone sama kuin prikaton?

    Äänestä

  • joku nopee vai? kirjoitti:

    onks toi rossikone sama kuin prikaton?

    ehkäpä rossikoneella tarkoitetaan ihan perus
    krossimoottoria elikkä motokrosmoottoria elikkä siis

    Motokros pyörissä olevia moottoreita joka sopii Karting luokaan F250 (cc)

    Äänestä

  • toivottavasti toi oli vitsi kirjoitti:

    ehkäpä rossikoneella tarkoitetaan ihan perus
    krossimoottoria elikkä motokrosmoottoria elikkä siis

    Motokros pyörissä olevia moottoreita joka sopii Karting luokaan F250 (cc)

    Toi kuullostaa hieanolta, eli siis käyn hakemassa jostain ostarilta mp:n koneen ja pulttaan sen kiinni vanhaan runkooni. Hienoa mä rupeen hakee "kohdetta" kohta vedetään miljoonaa.

    Ps. onks toi krossikone vaikee laittaa kiinni runkoon, meinaan kun ei ole hitsiä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.............................. kirjoitti:

saakohan raket 85:selle tarkoitettuun runkoon raket 120 suoraan kiinni? kyseessä dino mars runko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu