XJ 900F

paljonko koneella ajaa ilman remppaa? Siis paljonko ajettuja on? onko joku 125tkm vielä aivan hirveesti, tokihan ei tiedä koskaan miten on käsitelty!
2768
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla on 160tkm ajettu xj 900 ja vuosimalli on 89,tuskin on mitään isompaa remonttia tehty.Pyörä on ollut mulla pari vuotta,tyytyväinen olen ollut.

Äänestä

Kaverillakin on ajettu jo lähes 300 thkm, itellä vasta 60 thkm. Enempikin kannattaa huolestua jos pyörässä näkyy vähänkään "kotiasentajan tai kyläsepän kädenjälkiä". Ja kun otat penkin irti, niin löytyykö johtonipuista jotain sähkövirityksiä.

Äänenvaimentimet ovat helposti ruostuvaa sorttia, paremmat tarvikevaimentimet maksaa jotain 300...400,- E/pari.

Bensatankki kerää takaosaan vettä ja monessa pyörässä tankki onkin ruostunut puhki. Myös se ruostemössö kaasareissa saa aikaan ongelmia. Omassa pyörässäni on tankki putsattu sisältä lasikuulapuhaltamalla ja korjattu tinaamalla. Sisäpuoli on myös suojapinnoitettu ruostumisen estämiseksi.

Ikiliikkujaksikin on tätä pyrää tituleerattu, kestää ehkä senkin takia pitkään koska pyörä ei pahemmin houkuttele kikkailemaan, vaan nimenomaan ajamaan pisteestä A pisteeseen B.

Ihan mukava pyörä jos mielessä on pelkästään ajaminen, jos tarvii elvistellä niin tämä pyörä ei ole oikea valinta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ostaja* kirjoitti:

paljonko koneella ajaa ilman remppaa? Siis paljonko ajettuja on? onko joku 125tkm vielä aivan hirveesti, tokihan ei tiedä koskaan miten on käsitelty!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu