Onko kellään kokemuksia tästä hotellista. Kohtuuhintainen kolmen tähden hotelli ja ilmastointikin pitäis löytyä, heinäkuussa kun ollaan menossa, mutta millainen muuten?
Hotel Akcent
3
832
Vastaukset
- omatoimimatkailija
Olin toukokuussa ko hotellissa. Hotellina on käsittääkseni vain yksi kerros isosta rakennuksesta, muistaakseni 7. kerros, hissi toimii. Katutasossa on aamiaisravintola.
Hotellin sijainti on aivan hyvä, hotellin edestä suoraan portaat metroasemalle. Kävelymatkan päässä valtava uusi ostoskeskus. Staropramenin panimo ja panimoravintola aivan vieressä.
Muita suomalaisia ei toukokuulla näkynyt, italialaisia ja japanilaisia enimmäkseen.
Itse hotellihuone oli normaalikokoinen, suihkuhuone jopa suurenpuoleinen. Vuoteet olivat hyvät, huoneet todella siistit samoin kph.
Siivous tapahtui normaalisti päivittäin, henkilökunta oli ystävällistä.
Milestäni hotelli antoi hyvän vastineen rahoille,huoletta voi mennä.- homma
Kiitokset vastauksesta ja ihan hyvälle kuulostaa. Heinäkuussa ollaan tuonne menossa ja pitää kertoilla sitten omia kokemuksia ko.paikasta.
- omatoimimatkailija
Jatkoa vielä eiliseen vastaukseeni. Hotellin aamupala oli varmaankin tyypillinen tsekkiläinen, melko raskas: vaaleata leipää, juustoa , kinkkua , jogurttia, muroja ym normaaleita aineksia. Vaikka kevät oli jo pitkällä pöydässä ei juuri ollut vihanneksia kuten kurkkua ja tomaattia eikä salaattia. Kahvi sensijaan oli aivan kelvollista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218506Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307757Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-95345Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite824989Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294789Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2323277- 1253034
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os352916Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin772894Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps242526