TÄLLE PALSTALLE KUNNON SHERIFFI.HETI VAAN POIS KAIKKI JONNIN JOUTAVA SYSTEMAATTISESTI JA TIETYILLE IHMISILLE SUORAAN VAAN 1-6KK KIRJOITUSKIELTO TÄNNE.EI SE SEN IHMEELLISEMPÄÄ.TIETYT SAMAT IHMISET OVAT PILANNEET LÄHES KAIKKI SUOMI24 KESKUSTELUPALSTAT.
SHERIFFI
PALSTALLE!
7410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sheriffin ensimmäinen tehtävä olisi antaa sinulle elinikäinen porttikielto keskutelupalstoille.
Tuollaisille huutajille oits panna.
lopettaa koko "lentäminen " palsta sillä sellainen on jo jossa nämä samat "asiantuntijat" unissaan lentäjät ovat jo....fsnordicin sivuilla sas lentää ihan miten haluaa eikä kukaan puutu mihinkään. Mennään sinne ja lopetaan tämä paska palsta tähän. Minun puolesta voidaan sulkea vaikka heti.
sulkemaan. Ei tule vahinkoa. Ja useimpia tänne kirjoittavia ei fsn:n tarvita eikä kelpuuteta.
ei ole helppoa, sillä meitä on niin moneen junaan, vai pitäisikö sanoa lentokoneeseen.
Aika suuri ongelma syntyy siitä, kuten edelläkin ilmeni, että monet luulevat tämän palstan olevan tarkoitettu keskusteluun kaikesta lentämisestä. Ja niinhän ei ole.
Tällä palstalla on alun perin ollut tarkoitus keskustella lentämisestä matkailun osana. Siis lentomatkailusta tms. Ei lentämisestä fysikaalisena ilmiönä, ei lentämiseen liittyvistä ammattihaaveista tai lentoyhtiöiden henkilöstöpolitiikasta tai yhtiöiden pörssiarvojen kehityksestä.
Huonoksi homma on mennyt siksikin, että tätä foorumia moni haluaa käyttää omien itsetunto- tai muiden ongelmien purkamiseen mauttomasti nimittelemällä tai haistattelemalla muita kirjoittajia.
Mutta ainahan on toivoa niin kauan kuin on elämää!
täällä niitä fsn:n kätyreitä kuten arvelin esittämässä näitä lämpötila, kiitoradan pituus jne juttuja, arvasin arvasin arvasin, haistoin jo kaukaa että jotain mätää on ...pikkupojat on mummolassa fsn:n palstoilla ja tulevat tänne sitten opastamaan , hahhahhahahhahhahhahaaaaaaa. Pysykää pois , jookos
teille ei ole käyttöä täällä, teillä on omakin foorumi, hehhehhehhehe
koko viestisi. Mutta eihän tuo nyt niin kamalaa olisi, jos tänne ASIALLISIA viestejä tulisi vaikka noista hiukan off-topic aiheista. Nehän olisi äkkiä vilkaissut läpi. Mutta sitten on nuo provot ja suoranaiset haistattelut yms sonta. Niinkuin nyt joku/jotkut tuota Phukettia mesoaa. Kai sen nyt jokainen tietää, joka todella on matkalle menossa ja asia kiinnostaa, että kyselee eri toimistoista vaihtoehtoja. Pistettäköön pakollinen rekisteröityminen keskusteluun, niin häiriköt vähenisi kummasti. Ei olisi juuri kenellekään haittaa, ainoastaan niille muutamille jotka eivät haluaisi rekisteröityä mutta olisi asiaa.