MM-kisojen selostajat on todella epäpäteviä.
Tuloksia aletaan välillä julistella jo 20minuutin pelin jälkeen ja idioottimaista spekulointia jatkuu välillä koko pelin läpi.
Välillä on Suomenkielikin kadoksissa. Mikä on tämä selostaja jonka mielestä kaikki mikä kentällä tapahtuu, tapahtuu "vastustamattomasti" ennenkin jääkiekkoakin selostanut kaveri ärsyttää tuolla hokemalla sanoinkuvaamattomasti. "Ja vastustamattomasti drogba tulee vetopaikkaan" Tottakai sitä nyt vastustetaan..
Välillä pallo käy yläpuussa ja tolpissa kun selostaja jauhaa jotain aivan muuta ja äänensävy ei muutu koko pelin aikana.. Mertaranta selostamaan näitäkin kisoja..
MM-kisojen selostajat
Kepi
4
1645
Vastaukset
- iugiyf8975
samaa mieltä paitsi että se suominen ihan menee..
- t-a-u-k-k-i
moro
tuomarit viheltävät kättä vaikka pallo ei osu käteen. niin kävi Holanti-Argentiina pelissä 21.6.06. - arska
ei mertarantaa jalkapalloon! anza on yliarvostettu, puusilmä, puolueellinen, tietämätön huutaja jota ei jaksa kuunnella. jääkiekossa, joka on tyhmien laji, antero menettelee mutta vihreän veran shakin pariin en häntä kaipaa.
- Nimetön
Se ei ole niin helppoa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425821Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464322SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593209SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het492412Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?332287Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81114