MM-kisojen selostajat

Kepi

MM-kisojen selostajat on todella epäpäteviä.
Tuloksia aletaan välillä julistella jo 20minuutin pelin jälkeen ja idioottimaista spekulointia jatkuu välillä koko pelin läpi.

Välillä on Suomenkielikin kadoksissa. Mikä on tämä selostaja jonka mielestä kaikki mikä kentällä tapahtuu, tapahtuu "vastustamattomasti" ennenkin jääkiekkoakin selostanut kaveri ärsyttää tuolla hokemalla sanoinkuvaamattomasti. "Ja vastustamattomasti drogba tulee vetopaikkaan" Tottakai sitä nyt vastustetaan..

Välillä pallo käy yläpuussa ja tolpissa kun selostaja jauhaa jotain aivan muuta ja äänensävy ei muutu koko pelin aikana.. Mertaranta selostamaan näitäkin kisoja..

4

1645

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iugiyf8975

      samaa mieltä paitsi että se suominen ihan menee..

    • t-a-u-k-k-i

      moro

      tuomarit viheltävät kättä vaikka pallo ei osu käteen. niin kävi Holanti-Argentiina pelissä 21.6.06.

    • arska

      ei mertarantaa jalkapalloon! anza on yliarvostettu, puusilmä, puolueellinen, tietämätön huutaja jota ei jaksa kuunnella. jääkiekossa, joka on tyhmien laji, antero menettelee mutta vihreän veran shakin pariin en häntä kaipaa.

    • Nimetön

      Se ei ole niin helppoa!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5821
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4555
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4322
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4101
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3700
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      59
      3209
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      49
      2412
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      33
      2287
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2059
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      8
      1114
    Aihe