MM-kisojen selostajat

Kepi

MM-kisojen selostajat on todella epäpäteviä.
Tuloksia aletaan välillä julistella jo 20minuutin pelin jälkeen ja idioottimaista spekulointia jatkuu välillä koko pelin läpi.

Välillä on Suomenkielikin kadoksissa. Mikä on tämä selostaja jonka mielestä kaikki mikä kentällä tapahtuu, tapahtuu "vastustamattomasti" ennenkin jääkiekkoakin selostanut kaveri ärsyttää tuolla hokemalla sanoinkuvaamattomasti. "Ja vastustamattomasti drogba tulee vetopaikkaan" Tottakai sitä nyt vastustetaan..

Välillä pallo käy yläpuussa ja tolpissa kun selostaja jauhaa jotain aivan muuta ja äänensävy ei muutu koko pelin aikana.. Mertaranta selostamaan näitäkin kisoja..

4

1662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iugiyf8975

      samaa mieltä paitsi että se suominen ihan menee..

    • t-a-u-k-k-i

      moro

      tuomarit viheltävät kättä vaikka pallo ei osu käteen. niin kävi Holanti-Argentiina pelissä 21.6.06.

    • arska

      ei mertarantaa jalkapalloon! anza on yliarvostettu, puusilmä, puolueellinen, tietämätön huutaja jota ei jaksa kuunnella. jääkiekossa, joka on tyhmien laji, antero menettelee mutta vihreän veran shakin pariin en häntä kaipaa.

    • Nimetön

      Se ei ole niin helppoa!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      74
      832
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe