Eli mistä tarkalleen löytyy tuo alko-kauppa Port El Kantaouista?
ALKO port el kantaouissa
:-)
4954
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ostoskeskus Tourist gallery center tms. huvivenesatamassa, siinä huvipuiston ja eläintarhan lähellä. "Linnamainen torni" jossa ko.teksti isoilla sinisillä kirjaimilla, siinä tornin (satamaan mentäessä) oikealla puolella noin 50m on kaksi kauppaa ensimmäinen on norm. elintarvikekauppa ja seuraava sitten "alko". Paljon käy porukkaa, turisteja sekä paikallisia.
Se löytyy ihan sataman läheltä ja sen vieressä on myös ruokakauppa. Kysykää paikan päällä joltain. Vaikea selittää ilman karttaa, mutta varmasti sen löydätte, port el kataoui on aika pieni paikka. En ymmärrä miksi joka oppaassa kerrotaan tuontialkoholin olevan kallista. Paikallisessa Alkossa viinipullot maksaa pari euroa!
Hei!
Viini on halpaa siksi, etta se on tunisialaista viinia EI tuontialkoholia, kuten vakevat juomat. Ja ne ovat Tunisiassa kalliita.
Lähin alkoholituotteita myyvä kauppa on Magasin General jos kerran ilo ilman viinaa on teeskentelyä, taksikuskille kolme dinaria kouraan ja menoksi