Kyllä te motoristit olette naurettavia, ulkona on 30 astetta hellettä, ja te olette talvivaatteissa. Olin tänään shortseissa ilman paitaa ja valoissa tuli joku motoristi talvitakissa !! Ei voinut kuin nauraa!
On älytöntä käyttää jotain toppahousuja ja toppatakkeja, kun muut ovat ulkona shortseissa ja ilman paitoja! Haisette varmasti hielle kuin Lordit maskeissa, ettei kukaan voi tulla kahta metriä lähemmässä teitä.
Tietäisittepäs miten naurettavilta näytätte!
On älytöntä käyttää jotain toppahousuja ja toppatakkeja, kun muut ovat ulkona shortseissa ja ilman paitoja! Haisette varmasti hielle kuin Lordit maskeissa, ettei kukaan voi tulla kahta metriä lähemmässä teitä.
Tietäisittepäs miten naurettavilta näytätte!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Shortseissa kun päästää mäkeä alas, ei hikoa ja hierrä kuin haarovälistä. Ja illalla olo on kuin paljon saaneella. Rasvaileppa ketjuja vaan ja nosta satulaa vielä ylemmäs, niin pakenee sinne alas loppukin veri yläpäästä.. Ja please; Älä käytä kypärää..
Naurettavinta on ajaa T-paidassa ja shortseissa!
nähty on, mitä jälkee syntyy jo pienessäkin mukussa!
Yleensä moiseen lapsellisuuteen syyllistyy nuoriso..ajetaan jopa ilman hanskoja.
Koittakaa kaatua vaikka seisaaltanne ilman hanskoja..ihminen uhraa vaistomaisesti kätensä !
Onneksi minulla on näitä kelejä varten ilmastoitu auto !
että moottoripyörällä ajetaan renkaat tietä vasten. Jos olet niin epävarma ajotaidoistasi, että joudut pukemaan turva-asun päällesi, niin vaihda alaa ja osta nopsa. Nimim. shortsit ja t-paita
ei ne ole talvivaatteita ne on goretegs ajoasuja eihä sulla tartte olla semmosia kun ajat polkupyörällä
sun goretexmecsis... On kivempi olla shortseissa kuin noissa goreissa. Nauti sinä jätskistäs tossa pussissa..
Mä haisen niin pahalle, että autotkaan ei roiku enää perässä kiinni!
Aatteles sitä!!!
se on jotain mitä köyhä ei tuu koskaan ymmärtään ps:köyhä voi olla myös mieleltään tötterörikasta kesää vaan pysäytä joku motoristi niin ne varmasti tarjoo sulle oikeen ison tötterön ja kyydittää sua parkkipaikalla ympyrää ihan ilmaseks saat säkin vähän sisältöä elämääs ja voit kehua kavereilles et olin prätkän kyydis (jos sulla ny kavereita edes on tuskimpa )
Kyllä sinulla taitaa lorissa kusi päässä?Ootkos ikinä kuullu esim:takin voi ottaa päältä ja lahkeet irroittaa kun pysähtyy ai nii unohin!Ei sinul oo takkia ku sijoitit viimeset roposet siihe hikiseen mehujäähän ja vielä älä puutu asioihin mistä et tiedä mitään...
No kyllä tekis mieli välillä tosiaanki ajaa alasti!mut mitippä asiaa ihan ite uuemman kerran!!!
Kuule sinä tyttöpieni joka olet pumpulissa syntynyt ja mitään pahaa ei koskaan tapahdu kellekkään?niinkö on isi sulle sanonut,eli kaikkien täytyy näyttää bay wats pojilta,amerikassa saavat ajella munat paljaana ei me vittu täällä semmosta haluta,turvallisuus ennen kaikkea!
parempi hien vai KALMAN haju,jos tuo puku ja muukin
varustus pelastaa sinun henkesi,tai vaan auttaa
tuolta "asfaltti ihottumalta" on se jo hintansa
tienannut,suurin osa ketä tuolla "vetelee" sortseissa ja t-paidassa ei varmastikkaan ole koskaan ollut tuota "ihottumaa" mutta kerta se
on ensimmäinenkin,tulkaapa jos kehtaatte sitten
tännekkin kertomaan miltä TUNTUU.
sattuu ihan saatanasti, mutta on se sen väärti! En ikinä laita kuppasia homo-goretex-gay-nahkahintti- asuja päälleni, helteellä srtsit ja paita, viileämmällä farkut ja nahkarotsi. Sitte kun alkaa pelottaa niin paljon, että tarvii suojapuku olla päällä niin lopetan koko touhun ja alan harrastamaan satupalettia.
etkä latvassa,vaikkakin taitaa olla vähän latvalaho
tuo sinun kuuppasi.
Kaikkeen ei voi varautua ja jos niin pelkää ei kannata mennä edes ulos. Mutta sisälläkin voi loukkaantua, joka vuosi tuhansia ihmisiä liukastu suihkussa ja lyövät päänsä, joten pitääkö käyttää kypärää myös suihkussa? Sängystäkin voi pudota, joten pitääkö nukkua myös kypärässä?
Hesarissa luki, että talvisiin, ainoastaan suomessa joka 45 minuutti tuodaan sairaalaan liukastuneen ihmisen. Loukkaantuvatko motoristit suomessa yhtä usein? Ei, joten eiköhän pakkokypärät jalankulkijoille talvisiin olisi hyödyllisempi turvavaruste, kuin nämä suojaukset motoristeille?
Lapsikin ymmärtää sen, että moottoripyörän kyydissä pidetään suojia ja sen, että paksuissa vaatteissa voi tulla kuuma.
Mutta kun Sinä Tykkimäen lipunmyyntijonossa jo kävellessäsi huohottava, ylipainoinen, punoittava kaljamaha haiset pelkät haalistuneet shortsit nivusissa roikkuen ja jokaista vastaantulevaa naista räkä valuen tuijottava haiset VANHALLE hielle ja vanhalle ja tuoreelle kaljalle. Lapsenikin kysyy, että miksi toi setä haisee takana noin pahalle... Hyvää Kesää! Juo riittävästi ettei tule vajausta!
Mun puvussa on ainakin säädettävät ilmastointiaukot! Ajoviima viilentää eikä aurinkokaan pääse polttamaan. Suosittelen :)!
jos aluskerrasto ja nahkapuku tuntuu yhtään liian kuumilta, käytän shortseja ja t-paitaa. Silloin kyllä mopokin jää kotiin ja otan fillarin alle :)
Mopo muuten kuumenee aivan sikana jos joutuu ruuhkaan helteellä. Perskarvat kähertyy kuumuudesta silloin ja oma nahka palaa jos ei käytä nahkapukua.