...kun ei ole herrasta vähään aikaan kuulunut?
Vastaukset 9
- Ka-Ko
Jättäkää minut jo rauhaan!
- joensuussa..
oli lehissä juttua et oli jonkinlainen piiritystilanne rantakylässä muistaakseni viimevuonna. Muutti kuulemma joensuuhun kun vaimonsa lusii hammaslahdessa (20 kilsaa joensuusta).
- mutta
Ainakin vielä vuodenvaihteen kieppeillä majaili täällä omilla kotonurkilla Hämeenlinnassa, jossa pyöri pitkälti vuoden 2005 linnasta päästyään. Herraa vain tuppasti harva se päivä näkemään, kun itsellänikin sattui olemaan "kunnia" asua samalla asuntoalueellakin, parin talon päässä majapaikastaan.
Joskus alkutalvestahan käväisi tuossa paikallisella oikeustalollakin pokkaamassa 9 kuukauden pintaan uutta istumista ilmeisesti noista HML-Tampere välillä tehdyistä jostain pikku tempuistaan. Viimeisin mitä omiin korviin kantautui oli, että Tampereelle päin suunnisti kun täältä häippäsi tuossa joskus keväällä. Tosin nytpä aikaa jo alkaa liki puoli vuotta ollakin, eli varmaan tämä velikulta on jo paljonkin ehtinyt tässä välillä.
Tosin melkoisen hiljaiseloa taitaa vietellä, ei ainakaan mitään lehtiin asti päässyttä näillä nurkillakaan tapahtunut. Ei sen puoleen, eipä ulkokuosi enää kovin tuoreelta näyttänyt, alkaahan se elämä jo jossain vaiheessa syödä miestä tuolla valitsemallaan tiellä...
- AnaaliKoskinen
Otsikosta jo kai selvisi, miksi nimeni aina kirjoitetaan väärin!!!! ANAALI ei Kanaali!!!!!
- linnassa
Uusia oikeudenkäyntejä ja tuomioita niistä.
Mm. se vanhusten asuntoon tunkeutuminen ja niiden panttivangiksi ottaminen. Poliisin pieksäminen jne.- tämähän..
..oli just se joensuun juttu.. eikös????
- MINÄÄ
EIKS SE OO SATAKUNNAST KOTOSI
- Faktatieto
saanut tänään tuomioksi 11kk... Lue ilttiksen juttu.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1195802- varma tieto
Ainakin vielä alkuviikosta oli Kuopion vankilan matkasellissä, minne lie menossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5861413Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän43777Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5539- 34519
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28494Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480- 39477
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE151438- 22432