ikinä ole törmännyt asennevammiseen poliisiin? En ole tosin montaa kertaa joutunut tekemisiin, mitä joskus ratsioissa ja kerran ylinopeussakot saanut. Kiinnostaisikin tietää, ovatko nämä poliiseja asennevammaisiksi haukkuvat olleet useinkin poliisien kanssa tekemisissä? Omien tekosiensa takia kenties vaiko ihan syyttä suotta?
Miksen
Saulu
10510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nyt Pollari äkkiä vastaamaan!
heti vastaa näin asialliseen aiheeseen..
Juu, tuli vamma, sain pampusta. Poliisi epäili että olisin ostanut viinaa ja niin ne sitten ottivat kiinni kylältä vedoten siihen että olen humalassa ja pyörin viinanmyyjän nurkilla. Sitten vaadittiin todistamaan sitä epäiltyä viinanmyyjää vastaan. Kun en muistanut ostaneeni viinaa siltä viinanmyynnistä epäillyltä vaan viinapaupasta, minulle sanottiin poliisin toimesta että valehtelen ja sain pampusta ja kipeää teki. En vieläkään muistanut ja taasen sain pampusta muistin virkistämiseksi ja kävi niin kipeästi että aloin muistamaan ostaneeni viinaa siltä epäillyltä. Ja latelin poliisin kuulustellessa päivämääriä ja viinamääriä pitkän listan ja poliisi tyytyväisenä sanoi että kyllä tälle viinanmyyjälle nyt kävi ohrasesti. No sitten sain haasteen käräjille ja siellä minulta todistajan valan nojalla alettiin asiaa kyselemään ja kerroin että kaikki kertomani on satua ja tunnustin ostaneeni viinaa koska poliisi pamputti ja teki niin kipiää että en uskaltanut olla myöntämättä olemattomia viinan ostojani. Se pamputtanut poliisi kuunteli juttua pää kallellaan ja meni syyttäjän puheille kuiskuttelemaan ja minulle sanottiin poliisin toimesta että taasko sinä Paavo olet ottanut pillereitäsi ja minut suorastaan heitettiin oikeussalista ulos sen vuoksi että olisin ottanut taas pillereitäni.
Tässä kun lueskelen näitä juttuja ja täällä kehoitetaan ottamaan pillereitä monessakin tapauksessa niin jos ottaa niitä pillereitä, niitä ei saa ottaa ainakaan silloin kun joutuu tärkeään todistajan asemaan viinanmyyntijutussa, saa pampusta ja muistaa ennen muistamattomia asioita
ja kertoo käräjillä että tuo poliisin käyttämä pamppu tekee niin mojovan kipiää.
Lisään vielä ettei minulla ole koskaan ollut sellaisia summia rahaa että olisin pystynyt viinaa ostamaan pimeästä.
Joten olkaahan varovaisia niitten pillereittenne kanssa.
Toivoo Paavo.
on vain yksi tapaus enkä kiistä ollenkaan, etteikö olisi totta. Minua vaan ihmetyttää ne ihmiset, jotka väittää suunnilleen, että kaikki Suomen poliisit on asennevammaisia. Onhan niitä asennevammaisia muissakin ammateissa varmasti. En tiedä, onko täällä Suomi24:ssä esim. siivoojille oma palsta, enkä tiedä, haukutaanko siellä heitä asennevammaisiksi. Joka ammattiin mahtuu mätiä omenoita, mutta yleistää ei saisi.
Vaikka 100:n kpl omena korissa olisi vain 2 hyvää ja muut mätiä..se pitää vaan ottaa silleen että ei kaikkien kahden mainetta kannata pilata 98:n muun takia..
oli taas täysin asiaton. Väitätkö tosiaan, että Suomen noin 8000:sta poliisista 7840 on mätiä? Jos näin väität, olet pahasti väärässä. Jos et tämänkään jälkeen usko, se on voi voi.
ny kun ton viestiketjun luki läpi, niin hohhoijaa...
Meinaatteko tosiaan, että poliisi vaan huvikseen kiusaa ihmisiä ja pistään heitä koppiin...???
Pitäsköhän kattoo joskus peiliin?
Huomaa, että avohoitopotilaat on Suomi24:n suosiossa, ei millään pahalla!
-Annti-
Jouduin ihan mielivaltaisesti KRPn ahdistelun kohteeksi koska eräs sukulainen teki jotain ja krp ei saanut häntä kiinni kun hän meni ulkomaille. Noh, minut otettiin koppiin ja tekaistuilla syillä pidettiin tutkintavankina yli 4 kk ja sitten vielä matkustuskiellossa 2kk.
Lopulta tuli syyttämättäjättöpäätös ja pääsin hakemaan korvauksia valtiokonttorista. KRP sanoi, että kyllä se sukulainen tulee kun teitä muita ahdistellaan. Sellaisia sekopäitä ne on.
voi itse valita sukulaisiamme, sellaista se elämä on.
kuin aikaisemmassa viestissäni: "on vain yksi tapaus enkä kiistä ollenkaan, etteikö olisi totta. Minua vaan ihmetyttää ne ihmiset, jotka väittää suunnilleen, että kaikki Suomen poliisit on asennevammaisia. Onhan niitä asennevammaisia muissakin ammateissa varmasti. En tiedä, onko täällä Suomi24:ssä esim. siivoojille oma palsta, enkä tiedä, haukutaanko siellä heitä asennevammaisiksi. Joka ammattiin mahtuu mätiä omenoita, mutta yleistää ei saisi."