Soklex-valmismuotti

Onko kokemuksia valmismuottien käyttämisestä perustusten tekemisessä? Miten hinta suhteutuu normaaleissa perustamisolosuhteissa (jos sellaisia onkaan) muihin perustamistapoihin? Hyviä/huonoja puolia?
1966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

perustus,vaikka se onkin dorocellin valmistana,mutta periaate on sama. Se on yksinkertaisin tapa tehdä perustus,sen voi tehdä itsekkin,tsekkaa ohjeita vaikka www.sundolitt.se tai www.thermisol.se sivuilta ja täällä ruattissa se on tavallisin tapa,ei täällä kukaan tee enään harkoista perustuksia. Mä vedin 30 sentii styroksii hiekan päälle niin ei lähde lattialämpö alaspäin,kaveri vantaalla laittoi vaan 10 sentii styroksii,mene ja tiedä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JouPe kirjoitti:

Onko kokemuksia valmismuottien käyttämisestä perustusten tekemisessä? Miten hinta suhteutuu normaaleissa perustamisolosuhteissa (jos sellaisia onkaan) muihin perustamistapoihin? Hyviä/huonoja puolia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu