kumipuupöytä eri sävyiseksi

Onko kenelläkään kokemusta kumipuupöydän petsaamisesta? Pöytä nyt melko vaalea ja haluaisin siitä pähkinän sävyisen. Vai onko joku muu menetelmä kuin petsaus parempi?
1282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuskin se hevea on yhtään sen kummempi tummennettava kuin muutkaan puulajit.lakka pois ja petsaus. jos ei hionta iske niin petsilakka niin monta kertaa kuin haluttu sävy saavutetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


???? kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta kumipuupöydän petsaamisesta? Pöytä nyt melko vaalea ja haluaisin siitä pähkinän sävyisen. Vai onko joku muu menetelmä kuin petsaus parempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu