Omat kotisivut ja verkkokauppa

Mitä tarvitsee?

Hei!

MInun pitäisi saada omat kotisivut, jotka mahdollisesti jossain vaiheessa toimisivat verkkokauppana, mutta en oikein nyt tiedä mistä lähtisin liikkeelle.

Eli, jos joku voisi olla niin ihana ja kertoa mitä tarvitsen ensin - kone on, mitään ohjelmaa sivujen tekoon ei ole, FrontPagea olen joskus käyttänyt. Ja tietysti kaikki vinkit otan mielelläni vastaan, mitä nyt yleensä kannattaa ottaa huomioon. Ajatuksena kuitenkin, että sivut tekisin itse ja jatkossa myös ylläpitäisin niitä. Yleensä tietokoneen ja ohjelmien käyttö ei ole ollut ongelma, pitäisi vaan päästä vähän alkuun.

Tai jos teillä on jotain hyviä linkkivinkkejä, mistä saa tietoa, niin laittakaa niitäkin!

1

611

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jhp

      Helpoimalla pääset kun teet sopimuksen sisällöntuotantoyhtiön kanssa. Kuulostaa arvokkaalta mutta sitä se ei ole. Priaate menee näin: Keräät sivuille haluamat kuvat, tekstit ja toimitat ne palvelun tarjoajalle. Näin sinulle avataan verkkokauppa tai tuoteesittely sivusto.
      Sivuilla esiteltävät tuotteet voivat olla myös ilman verkkokauppa ominaisuutta. Lisäksi sinulla on ise päivitys mahdollisuus sivuillesi johon saat koulutuksen. Hinta vain alkaen: 19€/kk sisällön tuotanto.
      Ota yhteyttä:
      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      274
      17653
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12542
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6252
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      40
      5263
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      84
      5083
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      59
      4213
    7. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      70
      4036
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      60
      3810
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      104
      3726
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3189
    Aihe