Haetaan lastenhoitajaa Espooseen

Tuula ja Jukka N.

Haetaan lastenhoitajaa 2- ja 6-vuotiaille pojalle ja tytölle Espoon Tuomarilaan. Toiveissa olisi satunnaista lastenhoitoapua 2-4 tunniksi kerrallaan, yleensä iltaisin.

Ensimmäisen kerran tarvitsisimme hoitajaa Verttiä ja Vilmaa katsomaan torstaina 29.6. klo 14-16.

Soittele Tuulalle 040-5747881.

Jukka ja Tuula Niskanen

9

5086

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarja20

      Hei tiellä oli tarviksette lasten hoitajaa illaisin jos se paikka on vapaana missä päin tuomarilaa? mulla on tutkinto siitä lastenavustaja eli lastenhoitaja Paljoinko siinä on palkka?

      t: tarja

    • iloinen92

      Olisin erittäin kiinnostunut. Olen hoitanut ennenkin pikkusia ja tuun todella hyvin toimeen. Olen itsekkin tosi leikkisä. Olen iältään 16-vuotias tyttö helsingistä. En polta enkä juo.
      Olen luonteltaan luotettava ja pirsakka tyttö.
      Rakastan pikkusia yli kaiken. Olen ennen hoitanut 3-vuotiasta ja 1-vuotiasta.

    • lastenvahti93

      Hei,

      Olisin kiinnostunut olemaan avuksi lasten hoidossa sopimuksen mukaan. Asun itse Olarissa, joten matkakaan ei olisi pitkä.

      Tietoa itsestäni:

      Olen 16-vuottias reipas, luotettava ja lapsirakas tyttö. Tulisin mielelläni hoitamaan 0-6-vuotiaita lapsianne arkisin sekä viikonloppuisin kesä-heinäkuun aikana sopimuksen mukaan.

      Minulla on paljon aikaisempaakin kokemusta lasten hoidosta. Olen hoitanut tuttavaperheeni nuorinta lasta pienestä asti, olen käynyt muutamissa muissakin perheissä hoitamassa lapsia, ja olen myös ollut kolme kertaa työharjoittelujaksolla päiväkodissa alle 3- vuotiaiden lasten ryhmässä. Palkkatoiveeni olisi 8 euroa/tunti matkakulut

      - Laura
      [email protected]

      • lastenvahti93

        Hei,

        Vietissä, jonka olen lähettänyt niin on vahentunut sähköpostiosoite. Uusi osoitteeni on: [email protected]

        Yst.tev. Laura (lastenvahti93)


    • hoitopaikka tarjolla

      Minulla olisi tarjota lapsillenne hoitopaikka Suomenojan suunnalta. Itselläni lapset 3v ja 5v. Asutaan rauhallisella, lapsiystävällisellä alueella. Veloitan 5 euroa tunnilta.
      [email protected]

    • Aicha Sarmanto

      Hei,

      Asun itse Kuurinniityssä eli aivan tuomarilan vieressä. Minulla on suuri perhe ja hoidin alle vuoden ikäisiä serkkujani jo 10 vuoden iässä. Pidän lapsien hoidosta ja tulisin mielelläni hoitamaan Verttiä ja Vilmaa. Olen 16 vuotias luotettava tyttö :)

      Toivon yhteydenottoa numeroon: 0445960218 ja sähköpostia minulle voi lähettää osoitteeseen: [email protected]

    • puhelin käteen

      Miks ihmeessä laitatte hakemuksia tänne? Tossahan on puhelinnumero, johon pyydettiin soittamaan? Rohkeasti puhelin käteen vaan! :)

      • puhelin käteen

        Ja kaikenlisäksi todella vanha ilmoitus muutenkin. Tuskin tarvitsevat enää hoitoapua tai jos tarvitsevat niin lapsetkin on jo aika eri ikäisiä, koululaisia jo.


    • Tarjoan lastenhoitoapua kesällä 2012 sopimuksen mukaan miel. Espoon alueelta hyvien kulkuyhteyksien vierestä. Myös yksin oleva koululainen sopii, tai alle kouluikäinen.
      Olen 16- v. tyttö, kokemusta on omien sisarusten hoidosta (Olen sisarusparven vanhin kuudesta lapsesta), sekä naapurin lasten hoidosta.
      Asialliset yhteydenotot puh. 050-3684951

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7553
    2. 105
      5563
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5047
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4436
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3150
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2833
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2769
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2354
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1966
    Aihe