Kenellä olisi mahdollisuus ottaa?

Sheenan

Hei. :)

Meillä on sellainen tilanne, että olemme ottamassa ehkä perheeseemme leikattua, parivuotista tyttökissaa. Kuitenkaan emme ole ihan varmoja, saisiko perheen isä siitä allergiaoireita, koska hän on kyllä lapsena saanut niitä kissoista, mutta ei nyt enää aikuisiällä pahemmin.

Jos nyt kuitenkin sattuisi niin ikävästi käymään, niin pitäisi olla tiedossa jokin paikka, johon kissan sitten voisi antaa, koska kissaa emme todellakaan alkaisi lopettamaan sen takia.

Niin että olisiko täällä ketään, joka olisi tässä tapauksessa valmis ottamaan itselleen kilttiä, niin ihmisten ja koirien kuin toisten kissojenkin kanssa toimeen tulevaa, tervettä ja sisäsiistiä tyttökisua?

2

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aleksiina79

      teidän mahdollista saada kisua "kokeiluun" joksikin sovituksi aikaa ja jos jos oireita ilmenee niin viedä kissa takaisin... ei tietty kiva että kissa joutuu edes takaisin muuttamaan mutta parempi vaihtis kun kokonaan taas uusi koti, kuitenkin sopeutumiseen menee hetki aikaa??

      • missä päin asutte?minulla 2 kollikisua 3v.leikattuja,madotettuja ja rokotettuja.voin ottaa jos kisu leikattu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1714
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1222
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      906
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      874
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      818
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      731
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      722
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      671
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe