Luettu aviisi??

Hei!

Nyt tarvis alan ammattilaisilta apua.. Eli mikä on Etelä-Suomen alueella kuljetusyrittäjien paljon lukema lehti? Ilmo tarttis laittaa heinäkuussa ja ainakaan AKT:n lehti ei taida ilmestyä?

Kiitän ja niiaan kauniisti jo etukäteen asiallisista vastauksista ;)

Viivinka
122858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Konepörssi,Europörssi,Auto ja Työkonelehti siinä ainakin aika hyvin luettavia aviiseja..

Äänestä

Ehkä itse sanoisin, että Ajolinja on eniten luettu, mutta kuka mistäkin sitten tykkää..

Mutta tässähän nämä on tärkeimmät:

http://www.boy.fi/boy/boy.php

Äänestä
  • Ei voinut vastustaa kiusausta olla kirjoittamatta tähän, että Jallu tai Kalle. Noh noh......

    Äänestä

  • noita lukee lähinnä kiinnostuneet nuoret, alan opiskelijat liikkeiden ja korjaamojen väki jne. sen verran sekalaista viihde tekstiä että yrittäjät ei ehdi, suosittelen noita, edellisen kirjoittajan mainitsemia ilmoitus lehtiä niitä useimmat ei uskalla jättää selaamatta läpi, ettei mielenkiintoista mene ohi.

    Äänestä

Siis AKT:n lehti on työntekijäpuolen lehti. Ei siis kuljetusyrittäjien lehti.

Äänestä

  • stycke kirjoitti:

    Kuljetusyrittäjien lehti on SKAL:n julkaisema Kuljetusyrittäjä.
    http://tinyurl.com/jvyhd

    Kuljetus yrittäjä on SKAL-liiton lehti jota eivät halua "myydä" ei jäsenille, nykyään asiansa hoitavat pien yritykset monesti ei enää liiton jäseniä, mutta jos haluaa halvalla ajavan vanhan (yli 60v.) autoilijan tai suurehkojen yritysten palveluja tavoittaa se ehkä 70-80%.

    Äänestä

..herroille :)

Kävinpä jo lukaseen mediakortit ja nytpä ei muuta kun kikkaileen ilmoa. Jäin tuossa miettimään, jotta millainen ulkoasun tulisi olla noita paria "miesmäisempää" varten..? Ehkäpä jätän ne kuitenkin vielä väliin. Se kun ei kokemukseni mukaan ole tuo työnteko miehellä järin suuresti mielessä, kun edessä on pehmeämpää katseltavaa, ja kun sitä ajokuntoista olisin kaivannut. Kuitenkin.

Kiitos vielä kerran :)

Viivinka

Äänestä
  • niin että minkä lehden valisit ketä haluat tavoittaa???

    Äänestä

  • lehden valisit kirjoitti:

    niin että minkä lehden valisit ketä haluat tavoittaa???

    Niin.. syksyksi pitäisi löytää ajokalustoa n. kolmeksi kuukaudeksi ympärivuorokautiseen ajoon mahd. 4-5 täysperävaunullista isoilla lavoilla eli jurtin ajoon.

    ..että jos jollain on kiinnostusta, niin... :)

    Viivinka

    Äänestä

  • viivinka kirjoitti:

    Niin.. syksyksi pitäisi löytää ajokalustoa n. kolmeksi kuukaudeksi ympärivuorokautiseen ajoon mahd. 4-5 täysperävaunullista isoilla lavoilla eli jurtin ajoon.

    ..että jos jollain on kiinnostusta, niin... :)

    Viivinka

    Täällä sivuilla kerrottiin että Nukala pohjanmaalta ottaa kuusi autoa pois puun ajosta ja varustaa pari peruna lavoilla, ehkä ne jurtitkin kulkisi, ota yhteyttä.

    Äänestä

Kaikkein halvimmalla ajaa autoilijat jotko tilaa maaseudun tulevaisuuden ja omistaa hiukkasen perämehtiä tai vaihtoehtoisesti omistaa poroja kahen puolen puuta....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Viivinka kirjoitti:

Hei!

Nyt tarvis alan ammattilaisilta apua.. Eli mikä on Etelä-Suomen alueella kuljetusyrittäjien paljon lukema lehti? Ilmo tarttis laittaa heinäkuussa ja ainakaan AKT:n lehti ei taida ilmestyä?

Kiitän ja niiaan kauniisti jo etukäteen asiallisista vastauksista ;)

Viivinka

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu