Hei, ystävät!

Moi! Olen hyvin kiitollinen kaikille kysymyksiini vastanneille, ja muille apua antaville! :)

Mutta tahtoisin yhdellä kysymyksellä vaivata:
Minun rakkaalla Kinuski Mantelillani on
korvassa "Täydellisen" pyöreä reikä. Se on ihan korvan ylä-osassa, ihan reunan vieressä. Onko se jokin poikas-merkki, yms.? Kiitos jo etukäteen!
PS: se on tooooooooooosi pieni...
4379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikö ketään tiedä? :( :o

Äänestä

Se on varmaan jokin syntymämerkki, tai sitten se on poikasena tapellut tai sitten se on itse petessään raapaissut reijän. Oletko huomannut, että siitä olisi tullut verta? Luulisisn ettei se ole mitään vakavaa.:)

Äänestä
  • Oletimmekin ettei mistään vakavammasta ole kysymys. Reikä on n.1mm halkaisijaltaan eikä siitä ole koskaan tullut verta.Se on aivan kuin "korviksen" reikä.Pyöreä,siisti jälki. Ihmetytti vain kun omilla hamstereillani(4 kpl) ei ole koskaan ollut samanmoista.Ajateltiin kysäistä josko muilla hamsuilla olisi sellaista.Kiitos vastauksesta!Porkkanan tuoksuisin terveisin Kinuski,Lili,Dani ja muu perhe.

    Äänestä

  • candy94:n äiti kirjoitti:

    Oletimmekin ettei mistään vakavammasta ole kysymys. Reikä on n.1mm halkaisijaltaan eikä siitä ole koskaan tullut verta.Se on aivan kuin "korviksen" reikä.Pyöreä,siisti jälki. Ihmetytti vain kun omilla hamstereillani(4 kpl) ei ole koskaan ollut samanmoista.Ajateltiin kysäistä josko muilla hamsuilla olisi sellaista.Kiitos vastauksesta!Porkkanan tuoksuisin terveisin Kinuski,Lili,Dani ja muu perhe.

    Se on mitä luultavimmin puremajälki, jonka se on saanut poikasena, aivan kuten animal-angel sanoikin. Poikaset leikkitappelevat ja joskus leikit yltyvät niin, että joku saa pienen pureman korvaansa. Jos reikä on ollut sillä aina, on kyse hyvin varmasti tästä. Itse se ei sitä ole voinut tehdä.

    Jos reikä on vasta ilmestynyt sille, sen on saattanyt tehdä jokin loinen, pikkuruinen kasvain tms.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


candy94 kirjoitti:

Moi! Olen hyvin kiitollinen kaikille kysymyksiini vastanneille, ja muille apua antaville! :)

Mutta tahtoisin yhdellä kysymyksellä vaivata:
Minun rakkaalla Kinuski Mantelillani on
korvassa "Täydellisen" pyöreä reikä. Se on ihan korvan ylä-osassa, ihan reunan vieressä. Onko se jokin poikas-merkki, yms.? Kiitos jo etukäteen!
PS: se on tooooooooooosi pieni...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu