mitä

voisitte antaa imetykseen,kun toisesta rinnasta vaan tulee maitoa,toisesta tosi vähän?typy ollu myös korvikkeilla,(4vkon ikäinen)koska omat varat ei riitä ja rinnalla onkin nykysin kovat rintaraivarit..
Korviketta en uskalla jättää poies,koska omaa tuotantoa en ole saanut kasvamaan ja haluisin kovasti imettää..
1225
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

aloittaisin aina imetyksen nimenomaan siitä "tyhjästä" rinnasta, että se saa mahdollisimman usein imuärsykettä. Itselläni oli alkuvaiheessa myös toinen rinta aina tyhjemmän oloinen, mutta ihan hyvin on tuotanto tasaantunut ja maito riittänyt, kun vaan sitkeästi imetti vähän joka käänteessä.
Käytännössä lapsi asui rinnalla ensimmäisen kuukauden.
Myös omasta syömisestä ja etenkin runsaasta juomisesta on pidettävä huoli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


konsteja kirjoitti:

voisitte antaa imetykseen,kun toisesta rinnasta vaan tulee maitoa,toisesta tosi vähän?typy ollu myös korvikkeilla,(4vkon ikäinen)koska omat varat ei riitä ja rinnalla onkin nykysin kovat rintaraivarit..
Korviketta en uskalla jättää poies,koska omaa tuotantoa en ole saanut kasvamaan ja haluisin kovasti imettää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu