Yritän kirjautua meseen (ensimmäistä kertaa) mutta ruutuun tulee vain teksti, jossa sanotaan, että "Kirjautuminen kohteeseen .NET Messenger Service epäonnistui, koska palvelussa tai Internet-yhteydessäsi on ongelma". Sitten muistutetaan, että onhan nettiyhteys päällä, ja totta kai se on!
Olen tarkistanut myös ohjeiden mukaan .NET Servicen tilan ja siinä puolestaan sanotaan:
"Kaikki järjestelmät ovat vakaita ja toimivat".
MISSÄ SIIS VIKA?
Olen tarkistanut myös ohjeiden mukaan .NET Servicen tilan ja siinä puolestaan sanotaan:
"Kaikki järjestelmät ovat vakaita ja toimivat".
MISSÄ SIIS VIKA?
Vastaukset 5
Vanhimmat
SIIS Windows Messenger eikä MSN
ainakin tulee mesessä sillon tällön samantapaisia ilmoituksia mutta hetken päästä mese rullaa taas ihan normaalisti, eli koitappa hetken päästä uudestaan. Jos ei muutaman tunnin sisään ala siltikää toimiin niin sitten en osaa sanoo..
sallittu palomuurista?
Lataa kuule Windows Live Messenger 8 osoitteesta http://messenger.msn.com/
ja salli se palomuurissa.
Nii kyllä sitte toimii.
Yritin, mutta juuri kun se oli melkein saanut sen ladattua, tuli ruutuun teksti: yhteys alustetaan (tai jotain sinnepäin). No, joka tapauksessa seuraukset olivat sellaiset, että lataus epäonnistui.