xp windows home edition

mistä johtuu käynnistyksen yhteydessä kone ilmoittaa mac addres are invalid in both cmos and dmi, tämän jälkeen pyytää painamaan f 1, kone toimii muuten normaalisti.
5349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ongelma BIOS päivityksen jälkeen ? Mikä emolevy ?

Äänestä
  • emolevyä ei ole päivitetty

    Äänestä


Vaurioitit emolevyäsi kun menit sinne koneen sisälle ropeltamaan tässä joku aika sitten, muistatko?

Äänestä
  • tämä häiriö on ollut jo noin puolivuotta, ennen tuota viimeistä koneen ongelmaa. kiinnostaisi vaan tietää mistä johtuu, eipä tuosta ole haittaa vaikka joutuu käynnistyksen yhteydessä painamaan f 1.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukkan-m kirjoitti:

mistä johtuu käynnistyksen yhteydessä kone ilmoittaa mac addres are invalid in both cmos and dmi, tämän jälkeen pyytää painamaan f 1, kone toimii muuten normaalisti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu