Jousi poikki, onko tietoa miten jousen saa vaihdettua?
Käynnistyspolkimen jousi
5
798
Vastaukset
- Näin se käy
ei ole iso homma. Avaat vain variaattorin kopan ja jousi on siinä. Jousi ei välttämättä ole poikki, voi olla lähtenyt myös kiinnikkeestään. Koppa avaamalla selviää. Homma sopii hyvin myös kokemattomallekkin.
- vespa et
Ei ollut poikki vaan irronnut kiinnikkeestään. Nyt ongelmana jousen "venyttäminen" paikalleen.
- Anonyymi
vespa et kirjoitti:
Ei ollut poikki vaan irronnut kiinnikkeestään. Nyt ongelmana jousen "venyttäminen" paikalleen.
itsellä sama ongelma, joten olisi mukava tietää miten sen saa takaisin paikoilleen.
- Anonyymi
Voiko joku auttaa siinä, että mulla kiksijousi jotenkin aina pomppaa pois jousen syvennyksestä, elikkä se siis työntää koko puolikuuratasta ylöspäin ja kiksi ei toimi kunnolla. Voisiko joku auttaa?
- Anonyymi
Eli siis mulla on kiksi siis koko ajan puolikuurattaassa kiinni, mutta jousi on huonosti kiinni syvennyksessään ja se pomppaa sieltä työntäen koko kiksihökelmää ylös päin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427105
- 323978
- 503428
- 412978
- 172756
- 372248
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472157- 432112