Polttarileikkejä

Kaaaso

Olisiko ideoita polttari-ohjelmanumeroista? Jotakin mukavaa (ei liaan nöyryyttävää) ja sellaista johon koko polttariporukka voi osallistua?

4

14893

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juhannustaika

      Mukava idea voisi olla pukea morsian vaikka sairaanhoitaja-asuun ja laittaa myymään kortsuja *hih* Muut voisivat katsoa hiukan sivummalta ja nauraa ja ottaa kuvia polttarikansiota varten.

      • ei miten

        tylsää ja mautonta!


      • farkku

        tämä on niin vanha, kulunut, mauton, tylsä, köyhä idea. Kyllä säälimme erästä tyttöä, jolla oli samaan aikaan polttarit kuin kaverillani, ja olimme samassa ravintolassa. Tyttö oli puettu juurikin niukkaakin niukempaan hoitsuasuun. Niinkö NIIN mautonta ja ei mitään ideaa.


    • Tuittu

      ...mutta ajattelinpa laittaa nyt jotain viestiä, jos vaikka polttaerita ei ole vielä ollut.

      Kannattee laittaa googleen hakusanaksi polttarit, sillä sieltä ideoita löytyy ihan yhtälailla kuin hääsivustojakin pursuilee :)

      Itse osallistun tänä kesänä kolmiin polttareihin, joista yhdet ovat jo olleet. Morsiamet ovat hyvin erilaisia, jtoen ohjelmat täytyy tosiaan miettiä.

      Itse pitäisin hyvänä ideana mm. (nolaamisen sijaan) antaa morsiamelle tehtäväksi kerätä elämänohjeita ihmisiltä avioliittoa varten. Ne kun sitten kirjoitetaan ylös niin jää hyvä muisto. Vastaavasti tietovisa sulhasesta yms. olisi kivaa puuhaa. Lisäksi kaikki tehtävät, joissa täytyy jotenkin osoittaa rakkautensa esim. runon kirjoittaminen, laulun laulaminen omilla sanoilla yms. jotka sitten hääjuhlassa tai polttarikansiossa sitten esitetään. Saa hyviä ohjelmanumeroita näistäkin!"

      Sitten baarissa rymyämisen sijasta morsiussauna on ihan pop!!! Netistä löytyy kauheesti hyviä vinkkejä erilaisia taikoja varten. Morsianta hemmotellaan ja testaillaan mukavassa hengessä tutulla porukalla ilman turhaa nolaamista.

      Toivottavasti on vähän apua! :) Hyviä häitä! :

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      186
      6221
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      61
      4713
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      56
      4467
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      67
      4296
    5. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      68
      2692
    6. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      62
      2215
    7. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      133
      1672
    8. odotatko vielä viestiä minulta...

      Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan
      Ikävä
      139
      1604
    9. Joroinen räjähdys

      Ja siellä räjähti sähköpakettiauto,joka teki suuret tuhot.
      Hybridi- ja sähköautot
      54
      1528
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      34
      1338
    Aihe