Borzoinpentu tulossa huusholliin muutaman viikon päästä.. Tietääkö kukaan onko missään koirille nimikalenteria? Mielestäni olen joskus sellaisen nähnyt. Olis helpompi miettiä nimiä, jos joku olis niitä listannut aakkosjärjestykseen...Jos vaikka löytäis jonkun joka kolahtaa heti!
Koirien nimistä...
8
1363
Vastaukset
- hauvaneiti
sulle kanien nimpparikalenteri? Hyviä nimiä on koirallekin. www.angelfire.com/folk/kanikani/kanikulttuuri/nimpparikalenteri/aakkoset.html
Tuolta katoin omalle kanilleni nimen sekä tulevalle koiralle keksin Felixin!- mandiana
...käynpä katsomassa! Mielessä on parikin suuhunsopivaa nimeä, mut ei muutama lisämietittävä pahaa tee!
- Utelias
On se varmaan ihana
- mandiana
Mainostaminen ei ehkä oo sopivaa, mut jos sanon että penskat on syntyneet 3.6 ja asustavat Vantaalla, niin luultavasti ainakin venakkoväki tietää kenestä on kyse...=)
- &&&&%%%
mandiana kirjoitti:
Mainostaminen ei ehkä oo sopivaa, mut jos sanon että penskat on syntyneet 3.6 ja asustavat Vantaalla, niin luultavasti ainakin venakkoväki tietää kenestä on kyse...=)
Onnea pennulle!Eikös niillä pennuilla ole hyvät kennelnimet?Jos veivaat ko.nimestä vaikka lempinimen?Tai sitten nimeät koirasi jonkun idolisi mukaan.Tai sitten vain reippaasti ihmisen nimi!
- hakusanalla
koiriennimipäivät löytyy nimet ja nimipäivät!
Itse aikoinaan sitä paljonkin sellannut! - koirien nimistä.. :)
Koirien nimiä ja nimipäiviä löytyy seuraavilta sivuilta: http://www.sandyman.fi/doghouse/nimipaivat/a.shtml
http://www.koirat.com/extra.phtml- mandiana
...kauhiasti, sandymanin sivuilla jo kerkisin käymäänkin.. Kyllä nimiä löytyi ja näköjään lisää tulee!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1465365Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1333468"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263309Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432694Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372265- 222208
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2292066prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk901802