Darren Shan

Mitä mieltä olette Shanin kirjoista? :)
3224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ne on upeita. Sellasta kevyttä kauhua on kiva ja ihan terveellistäkin lukea raskaiden kirkojen välillä. Tosin silloin kun Shan pääsee kirjoissa sinne Vampyyrivuorelle, sarja menettää mielestäni hiukan tehoa kun kaikki sirkuksen mielenkiintoiset hyypitöt jää pois. Tosin en tiedä, palaako Shan sirkukseen vai tuleeko sirkuksen ihmisiä tämän luo. Olen lukenut nyt viisi ensimmäistä kirjaa.

Äänestä

Shanit ovat todella hyviä ja mielikuvituksellisia kirjoja, mutta en sanoisi niitä kuitenkaan aivan parhaiksi lukemikseni. Olen lukenut neljä ensimmäistä, koska olen kuullut ettei kirjoja suomennettaisi enempää ja en ole kyllä viidettä löytänytkään... Jotenka sen pohjalta voin sanoa että paras kirja nelikosta on varmasti kakkonen eli Vampyyrin oppipoika. Nelosta voisi tosiaan sanoa jopa hiukan tylsäksikin, itseä se ei hirveästi napannut. Mutta ihan mukava ja suht kepeä sarja.

Äänestä
  • Minusta ne on ihan tajuttoman ihania kirjoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimetön fani kirjoitti:

Mitä mieltä olette Shanin kirjoista? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu