Tunnusta, jos olet tappanut kissan.
Ennen vanhaan aina kissanpojat heitettiin
navetan kivijalkaan.
Kissantappajat
7
1011
Vastaukset
- allihuuppa kuus
kissanpoikien rääkkääjät heitettiin saunantaakse kaivoon
- Spacecake
:D Entä jos tunnustaisin ? Mitä sä sit tekisit ?
- asiantuntijalääkäri
Toimittaisin mielisairaalaan.
Sadistisen persoonallisuus(häiriön) (sadistic personality disorder)
diagnostiset tutkimus-kriteerit (DSM-III-R 1987: 371)
A Läpikäyvä julman, alentavan ja aggressiivisen käyttäytymisen malli (pattern), joka on
alkanut varhaiseen aikuisuuteen mennessä ja tulee toistuvasti esiin ainakin
seuraavista tavoista
4 On huvittunut tai saa mielihyvää muiden psyykkisestä tai fyysisestä kärsimyksestä
(mukaan lukien eläimet). - jnhvgfcxvbgnhjm
asiantuntijalääkäri kirjoitti:
Toimittaisin mielisairaalaan.
Sadistisen persoonallisuus(häiriön) (sadistic personality disorder)
diagnostiset tutkimus-kriteerit (DSM-III-R 1987: 371)
A Läpikäyvä julman, alentavan ja aggressiivisen käyttäytymisen malli (pattern), joka on
alkanut varhaiseen aikuisuuteen mennessä ja tulee toistuvasti esiin ainakin
seuraavista tavoista
4 On huvittunut tai saa mielihyvää muiden psyykkisestä tai fyysisestä kärsimyksestä
(mukaan lukien eläimet).No, onhan tässä maassa useampikin ammatti-teurastaja, joten hoidapa heidät ensin sinne mielisairaalaan. Itse ovat ammattinsa valinneet.
En ole tappanut.
- Pakkotil
Pari kattia ampunut haulikolla.
- Anonyymi
En ole . Minun nuoruudessa mies kulki hevoskärryineen taloista taloon ja huuteli onko kissoja myytävänä. Mies teki niistä hattuja hanskoja ja tuli sitten niitä kauppaaman. Me piilotimme kissat, kun kauppiaan ääni alkoi raitilla kuulua- Kissat ovat viisaita eläimiä ne juoksivat eellä piilopaikkaame,vaistosivat vaaran. Minä rakastan valtavasti Veera kissaani joka on jo 11 vuotta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31811942Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15311084Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2526407Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2275229Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1683684- 1743558
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin502533Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121844Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi171735