Törmäsin Barcelonassa c.a clothes vaatekauppaan, nyt tiedustelenkin tietääkö joku onko tuo vaatekauppa muuallakin Espanjassa?. Kauppa sijaitsi hieman hard rock cafesta pois päin taisi olla burger king liki. Mielestäni olen nähnyt kaupan muuallakin mutta kun en muista missä.
Vastaukset 4
- cliente
C&A-ketjua? Löytyy todella ympäri Espanjaa. Sehän on jonkinmoinen "halpaketju", josta joskus onnistuu tekemään kunnollisiakin ostoksia.
Myymälöiden sijainnista tietoa:
http://www.c-y-a.es/stores/?showall=true - Dilbert
C&A on alunperin Saksalainen vaateketju, jota lötyy niin Espanjasta kuin muualtakin Keski- ja Etelä-Euroopasta. Näin jossain mainoksen, jossa kerrottiin, että k.o. ketjulla on tällä hetkellä 1000 myymälää.
Saksalaiset kutsuvat C&A:ta yleensä nimellä "cheap & awful", koska ketju on Saksassa varsinkin maahanmuuttajien ja vierastyöläisten suosiossa... Omien kokemukseni mukaan hinta ja laatu ovat kuitenkin ihan kohdallaan, eli kyllä niissä kannattaa käydä... - Nimetön
Kiitos vastauksista, linkistä katsottuani muistin että Las Palmasissa törmäsin tähän liikkeeseen. Löytöjä tässä kaupassa kyllä tekee ja edullisesti. Myös miehille löytyy kivoja vaatteita, löytyy myös isoja kokoja.
- Anonyymi
Fue ngirolan miramaressa on ainakin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901389
- 47771
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit66715- 88704
- 20669
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde62638Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o144636- 53618
- 51602
- 47591