musa CD:lle?

Miten/millä poltan 25 mp3 tiedostoa CD:lle siten, että pystyy sitten soittimella valitsemaan kappaleen? Selittäkää melkein kuin lapselle eli rautalangasta väännettynä.
5361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nero->luo audio-cd. Siinä se.

Äänestä
  • nerosta on ilmainen aika loppu...

    Äänestä

joku poltto-ohjelma koneella ? Muuten voi olla vaikeaa...

Äänestä
  • CD BURNER XP Pro

    joku tommonen on. Ja cloneCD

    Äänestä

  • juuuh kirjoitti:

    CD BURNER XP Pro

    joku tommonen on. Ja cloneCD

    myös samaan kun nerolla, siis CD BURNER XP Pro ohjelmalla.
    Tosin en ole kokeillu kun kerran polttoa ja minusta
    se oli epävarmempi kun nero.
    DeepBurner ohjelmaa myös kokeilisin, sen taisi
    saada suomenkieliseksi.
    http://www.deepburner.com

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


nummittu kirjoitti:

Miten/millä poltan 25 mp3 tiedostoa CD:lle siten, että pystyy sitten soittimella valitsemaan kappaleen? Selittäkää melkein kuin lapselle eli rautalangasta väännettynä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu