Olen kuullut huhuja, että yhä enemmän multimedia softaa vaihtaa tänä vuonna vapaammaksi lisenssiksi, tossa ennen syksyä... Onko joku kuullut saman huhun... Eikös se Javakin vaihtanut tossa joku aika sitten lisenssiä?
Jos Linuxista tulee maailman suosituin käyttöjärjestelmä tietokoneissa (Suosituin se on jo lähes kaikessa muussa) silloin on päivän selvää, että Linuxille tulee jokin avoin videostandardi, joka hyödyttää .ogg -formaattia.
Sittenpä menee viiden vuoden päästä Macromedia konkurssiin... saattaa myös Apple luopua käyttöjärjestelmän rakentamisesta, ja alkaa tarjota palveluita Linuxiin tai sitä olenkin odottanut, että Apple ja Sun yhdistäisi osan toiminnastaan!
Montakohan tietoturvayhtiötä menee seuraavan kahdenkymmenen vuoden kuluessa konkurssiin?
Eroaakohan se BIll Gates WIndowsista, koska haluaa luoda kuvan, että Windows pärjäsi hänen valtakautenaan?
Tänä vuonna Linuxiin vapautuu jotakin?
Nimittäin
3
334
Vastaukset
olet unohtanut ogm-formaatin?
Linuxille tulee jokin avoin videostandardi, joka hyödyttää .ogg -formaattia.- Jo eroavansa
Bill on ilmoittanut eroavansa parin vuoden kuluttua.
Etsivä löytää uutisen. - miksuh.
"Eikös se Javakin vaihtanut tossa joku aika sitten lisenssiä?"
Kyllä. Javan lisenssi muuttui vähän aikaa sitten siten, että sitä voidaan nyt laillisesti jakaa Linux-jakeluiden osana. Virallinen Sunin Java löytyykin nyt esim. Debianin repositoryista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad971615- 541083
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4201031- 166952
- 57782
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän126762- 51698
- 79680
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38655- 57651