Porvoon sairaala.

Porvoon sairaala on siirtyny securitakselta jollekki uudelle firmalle. Mikähän firma on kyseessä. Siel on sellainen isokokoinen mies vartija melkein aina kun käyn siellä. Kyl noi vartijat vissii osaa hommansa. Kun olin siellä viimeks ku olin kuskina siskolle ni joku juoppo kävi sen vartijan päälle ja meni varmaa 30 sekunttia ja se oli käsiraudoissa. Kiva. en kokeilis tapella vartijoiden kanssa. Hyvää kesää komeat mies vartijat. =)
82230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tietoa ei ole..Minkälainen asu niillä oli??Siis väriltään??

Äänestä
  • Oliskohan pk-turvapalvelun porukkaa?

    Äänestä

Se on joko Lisbet itse tai paras kaverinsa.

Äänestä
  • Että kyseessä on Pk-Turvapalvelu.... Toimisto Porvoossa kaivokadulla.

    Äänestä

Vartioinnin hoitaa Pk-turvapalvelu porvoosta.Tiedän koska itse työskentelen edellisessä ja tehnyt myös sairaalan vuoroja paljon.

Äänestä

No nyt on kyllä vartija itse käynyt jättämässä tuon viestin...mistä helvetistä sä keksit vielä ton nimimerkin Lisbet :D ? Olisit vielä kertonu kuinka se vartija veti ensin parilla vasemmanjalankyykkyuramawalla sitä juoppoa nivusiin ennen kun raaski laittaa rautoihin. Kaveri oli aikoinaan siellä PK-Turvapalvelussa töissä, surkutteli aina sitä samaa, et taas on palkat saamatta :D

Äänestä

Juu-u.

Itse olen PK-turvapalveluilla ollut töissä, voin kertoa että tosiaan palkat jäi jatkuvasti saamatta, ne tuli väärin eikä palkkakuiteista ollut tietoakaan. Nykyään firma konkassa ja pyörii eri nimellä, "Etelävartiointi". Sama naama näkyy kuitnekin olevan vielä johtajanpallilla..

Äänestä

Susi firma. Menee tämän edesmenneen KirSecin kanssa samaan kastiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lisbet kirjoitti:

Porvoon sairaala on siirtyny securitakselta jollekki uudelle firmalle. Mikähän firma on kyseessä. Siel on sellainen isokokoinen mies vartija melkein aina kun käyn siellä. Kyl noi vartijat vissii osaa hommansa. Kun olin siellä viimeks ku olin kuskina siskolle ni joku juoppo kävi sen vartijan päälle ja meni varmaa 30 sekunttia ja se oli käsiraudoissa. Kiva. en kokeilis tapella vartijoiden kanssa. Hyvää kesää komeat mies vartijat. =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu