Porvoon sairaala on siirtyny securitakselta jollekki uudelle firmalle. Mikähän firma on kyseessä. Siel on sellainen isokokoinen mies vartija melkein aina kun käyn siellä. Kyl noi vartijat vissii osaa hommansa. Kun olin siellä viimeks ku olin kuskina siskolle ni joku juoppo kävi sen vartijan päälle ja meni varmaa 30 sekunttia ja se oli käsiraudoissa. Kiva. en kokeilis tapella vartijoiden kanssa. Hyvää kesää komeat mies vartijat. =)
Porvoon sairaala.
Lisbet
82230
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tietoa ei ole..Minkälainen asu niillä oli??Siis väriltään??
Oliskohan pk-turvapalvelun porukkaa?
Se on joko Lisbet itse tai paras kaverinsa.
Että kyseessä on Pk-Turvapalvelu.... Toimisto Porvoossa kaivokadulla.
Vartioinnin hoitaa Pk-turvapalvelu porvoosta.Tiedän koska itse työskentelen edellisessä ja tehnyt myös sairaalan vuoroja paljon.
No nyt on kyllä vartija itse käynyt jättämässä tuon viestin...mistä helvetistä sä keksit vielä ton nimimerkin Lisbet :D ? Olisit vielä kertonu kuinka se vartija veti ensin parilla vasemmanjalankyykkyuramawalla sitä juoppoa nivusiin ennen kun raaski laittaa rautoihin. Kaveri oli aikoinaan siellä PK-Turvapalvelussa töissä, surkutteli aina sitä samaa, et taas on palkat saamatta :D
Juu-u.
Itse olen PK-turvapalveluilla ollut töissä, voin kertoa että tosiaan palkat jäi jatkuvasti saamatta, ne tuli väärin eikä palkkakuiteista ollut tietoakaan. Nykyään firma konkassa ja pyörii eri nimellä, "Etelävartiointi". Sama naama näkyy kuitnekin olevan vielä johtajanpallilla..
Susi firma. Menee tämän edesmenneen KirSecin kanssa samaan kastiin.