Yläkerran

Mikä liiraa yläkerran naapurien päässä, kun siivotaan illalla puoli kymmenen aikaan?

Parasta aikaa käy yläkerrassa sellainen kuhina, että alta pois, eikö sitä osata siivota ihmisten aikoihin?

Vaikuttaa vaan ihan tahalliselta kiusaamiselta tuo teidän "siivoaminen" :(
91180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ala vasta 23.00? Jossain ehkä 22.00.

Tosin itse en olisi niin tyhmä että edes tiskaisin tähän aikaan. Jotkut ne vaan ei arvosta naapureitaan tarpeeksi!

Äänestä

Samaten naapurien keskiyön naulonta (ihmettelen)

viiraakohan pahasti päässä (naurattaa)

Äänestä
  • kateellisia näille ihmisille!! Ainakin jonkun mielestä näin voi tulkita!

    Äänestä

Hiljaisuus alkaa kl.23! Eli ihmisillä on täysi oikeus siivota siihen asti. On tietty huomaavaista tehdä se mahdollisuuksien mukaan hieman aikaisemmin. Toisaalta siivoaminen kello 23 asti voisi olla hyvä vastalahja esim.parveke ja sisällä polttajille...! Sallittua mikä sallittua : )

Äänestä

kuuluu kamala pauke ja huuto yläkerrasta vieläkin.En tiedä hakkaako ne toisiaan siellä vai mitä tekevät.
Eipä mulle kuulu,mutta oisivat hiljempaa :)

Äänestä
  • ja se on monelle iso-keskiviikko (joka on siis pikku-lauantai). Eli ihan syystäkin naulaavat seinää ja päätä. Kunnon känni pitää arjen loitolla.

    Äänestä

  • nyt on torstai kirjoitti:

    ja se on monelle iso-keskiviikko (joka on siis pikku-lauantai). Eli ihan syystäkin naulaavat seinää ja päätä. Kunnon känni pitää arjen loitolla.

    meno vaan paheni ja jatkui klo 2.30 asti :(

    Tuntuivat muutkin naapurit hermostuvat kun koputtelua alkoi kuulumaan vähän jokapuolelta.

    Itse "kilttinä" naapurina vaan kuuntelin ja yritin saada unta.

    Äänestä

  • klo 23 hiljaisuus kirjoitti:

    meno vaan paheni ja jatkui klo 2.30 asti :(

    Tuntuivat muutkin naapurit hermostuvat kun koputtelua alkoi kuulumaan vähän jokapuolelta.

    Itse "kilttinä" naapurina vaan kuuntelin ja yritin saada unta.

    Nyt ne on ilmeisesti saaneet viimeisen varoituksen ja häädön kun pakkasivat tänään kimsunsa ja kampsunsa ja lähtivät!!!

    Vihdoinkin rauha tähän taloon...

    Äänestä

ja veden kanssa lotraaminen kahren aikaan yällä!Täytyy vissihin pyyhkästä turpaan kunnei varootuksetkaa tehua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pellet... kirjoitti:

Mikä liiraa yläkerran naapurien päässä, kun siivotaan illalla puoli kymmenen aikaan?

Parasta aikaa käy yläkerrassa sellainen kuhina, että alta pois, eikö sitä osata siivota ihmisten aikoihin?

Vaikuttaa vaan ihan tahalliselta kiusaamiselta tuo teidän "siivoaminen" :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu