Kenen mielestä on ihana hypätä autoon ja ajaa automatka Helsinki-Vantaan lentokentälle. Jättää auto loma-parkkiin ja lähtä matkalaukkujen kanssa sisään terminaaliin ja mennä check-iniin ja muihin turvatarkastuksiin. Sitten kun ne on menny ni sit voi vaa oottaa käsimatkatavaroiden kanssa lentoa. Käydä juuri ennen lentoa kahvilla jossain kivassa kuppilassa. Poistutte kahvipöydästä ja menette odotustilaan. Sitten kuuluu kaijuttimista: Ensimmäinen kutsu Bulgarian lennolle . Paikat x - x. Portti: joku :D. Sen jälkeen odottelette omia paikkoja ja sitten kun sinut ns. "kuulutetaan" lennolle on vain ihana lähtä ja nousta penkistä ylös ja kävellä putkeen joka vie lentokoneeseen. Sitten lentokoneessa tulee ennemmin lähtöä ne kaikki turvasysteemit mitkä on ehkä jo kuultu ennemminkin. Kun kone lähtee voit vain katella ikkunasta ulos ja näet koneen menevän kiitoradalle. Sitten kone kiihdyttää ja nousee ilmaan. MUN MIELESTÄ SE ON NIIN FUCKIN' IHANAA KU LÄHTEE LOMALLE. KERTOKAA MIELIPITEITÄ :D
Matkakuumetta?
Lomafiilis
161180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
No Bulgarian lennosta/lomasta en itse saisi kiksejä mutta noin yleisesti, parhaasta päästähän se on kuikuilu kentällä ja lentoonlähtö kun koko reissu ja kaikki elämykset on vielä edessäpäin! Joskus on kiva tulla kotiinkin.. ja eikun uutta reissua putkeen!
bulgariasta niin kuin muistakin lomakohteista saa varsinkin kokenut matkaaja kiksit.Unohdit muuten alkudrinksut kentällä,käy se kahvikin.
On se vaan hienoa! :)
Tosin jos työn puolesta joutuu käymään mitä hienoimmissa kohteissa niin, ettei ollenkaan ehdi nähtävyyksiä katselemaan, se kyllä syö vähän miestä. Onneksi monesti noihinkin reissuihin saa ympättyä vähän vapaa-aikaa! Mutta se tunnelma Helsinki-Vantaalla, se vaan on mukava... kahvit ja konjakit siinä niin aijai... :)
on ikää kun kirjoitat asiasta niin lapselliseen tapaan? Oletko jo yli 10 vuotta ja haaveilet että jospa pääsisi joskus lentokoneeseen.
Ja varo ettei työtön lehtori iske noihin kirjoitusvirheisiin, täällä pitää olla tarkkana ettei sillä mene hermot. Mutta lämmintä kesää sinulle sinne mummolaan, jospa joskus pääset vielä lentämään oikealla lentokoneella.
Älä nyt viiti pilata toisen fiilistelyä. Itse olen ihan samanlainen fiilistelijä eikä yhtään hävetä :)
Ja olen mielestäni niin aikuinen, kuin minun tarviikin olla.
Ja olen huomenna lähdössä Bulgariaan...JEEEE!!!!!
Hyvää matkaa aiheen aloittajalle.
Terv. Mies 30v
Tiedän, se on jotain niin ihanaa, että sitäkin odottaa lähes yhtä paljon kuin itse kohdetta, se kuuluu lomaan! Ja ehkä vielä pientä shoppailua hyväntuulisena taxfreessä ja jotakin lukemista lehtikioskista...koneiden seurailua odotellessa, nousuja ja laskuja..kyl elämä on ihanaa, kun tietää, että aina on lomia.. =9
jatkat haaveilua vaan...ja että aina on lomia? minulla tuli orgut kun luin sinun juttuasi, sorry
meitä on moneen junaan,,,toiset hakee orkkunsa pornosivuilta.
aattele, kuinka tyhjää sun elämäs on ku mikään ei pyöri ku alapään ympärillä. Et voi nauttia näinki yksinkertasista asioista..harmi sulle..
vaikka täälä onki tommosia urpoja ku sä ni silti elämä on niin ihanaa, kun on niitä lomia...oks pinna kireellä?kannattais kokeilla...enjoy! ;)
orgut tuostakin sillä tuomoinen dominoiva tyyli kertoa aiheuttaa turpoamista ja orgasmin, lurps sinne meni, sorry taas...tahtoo lisää..kiihottaa kovasti
nyt se vehje piiloon! =)
jos et puhu rumia mutta heti kun taas...
pylly!! :)
Tama on varmasti maailman mielenkiintoisin keskustelupalsta ! Kiitos siita !
vaihtelee konetyypittäin...
fincomilla maakunnasta helsinkiin, kunnon tuuba päälle heti aamusta. aivan sama missä kavereiden kanssa viikko kännätään ja bailataan, yleensä jossain itä-euroopassa,siellä on kunnon meininki! hyvä jos jotain muistaa ku takas tulee mutta kivaa on ollut..