teleurkintaa

soneran mafia on tullut vainoharhaiseksi
nyt on sota
päitä listitään ja uusia ilmiannetaan
tärkeintä ei ole teleurkinta
vaan taas on pistetty kaikki rahat palamaan
rikollisissa puitteissa tietysti
kohta kansa maksaa jälkiveron
2196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oiskohan vain taitava sumuverho ,joka haihtuu ja todetaan ,että mitään urkintaa ei olekkaan tapahtunut .Umts skandaali jää sopivasti piiloon savun taakse .

Äänestä
  • jotain sellasta herrat kehittelevät
    ja rahan kähmintä veronmaksajilta
    jarkuuuuuuuuuu...jatkuuuuu...........

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teleurkintaa kirjoitti:

soneran mafia on tullut vainoharhaiseksi
nyt on sota
päitä listitään ja uusia ilmiannetaan
tärkeintä ei ole teleurkinta
vaan taas on pistetty kaikki rahat palamaan
rikollisissa puitteissa tietysti
kohta kansa maksaa jälkiveron

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu