harmi että/jos harry kuolee ;(

Milpuriini

harmittaa jos Harry oikeesti kuolee... mutta ainakin se sitten pääsis vanhenpiensa luo :)


Muuten: Vierailkaas kotosivuillani: (jotka eivät muuten liity H.P:hen...) http://www.freewebs.com/milpuriini

sorry mainostus

7

787

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta

      Minä en oikein jaksa uskoa noihin iltalehtiin sun muihin.. Ja voihan se Rowling vain sanoa noin mutta koskaan ei tiedä mitä tapahtuu.. Olen niinkuin en olisi asiasta kuullutkaan ja odotan että luen kirjan ja tiedän sitten.

      (En kylläkkän haluaisi, että harry tai muut päähenkilöt kuolisivat.. dumbledorekaan ei olisi saanut kuolla.. :( )

      ps.kivat sivut. =)

    • emäproo

      Olisi hienoa jos voldemort voittaisi ja päähenkilöt kuopattaisiin! Täydellisen yllättävä päätös!
      Olen pettynyt koska kirjoissa ja elokuvissa hyvät tuppaavat voittamaan :(

    • Minä uskon,että Potter ei kuole,
      koska kuka ostaisi kirjaa jossa Päähenkilö kuolee??
      En mä ainakaan,mitä järkeä siinä kirjassa enää on jos tietää,että päähenkilöä ei ole??!

      Minä luulen,että Rowling vain laittaa Potter-Fanit kovempaan jännitykseen sinä,kunhan sä sanoo,että Potter voisi kuolla.

      • Hurri puttar...

        Mä uskon että Harry kuolee kirjan lopussa niin että kirjakaan ei mene piloille. Ja jos rowling tekee niin niin fanit eivät voi kinuta lisää kirjoja. Se olisi kätevää rowlingille eikö totta?


      • M.I.C
        Hurri puttar... kirjoitti:

        Mä uskon että Harry kuolee kirjan lopussa niin että kirjakaan ei mene piloille. Ja jos rowling tekee niin niin fanit eivät voi kinuta lisää kirjoja. Se olisi kätevää rowlingille eikö totta?

        Olisihan se jotain uuttakin että sankari kun melkein kaikissa sankari jää eloon. Mitä sitten? Voihan Rowling keksiä lisää ideoita jos haluaa vielä tehdä Potterita.


    • ´hyvä

      lopetus olisi tappaa Harry (esim. samalla kertaa Voldemortin kanssa), koska muuten loppu lässähtää todella helposti. Minusta ainakin olisi ankeaa jos olisin lukenut 7 hyvää kirjaa vain saadakseni tietää että 'he kaikki elivät elämänsä onnellisina loppuun asti'.
      En tietenkään väitä ettei muitakin hyviä ratkaisuja voisi löytyä, mutta en halua täydellistä auringonpaistetta kaiken sen myrskyn jälkeen. Mieluummin hieman epätoivoa.

    • ...tätä aihetta on jauhettu jo aika lailla tarpeeksi monta kertaa erikseen...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1349
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      51
      968
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      369
      798
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      759
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      122
      686
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      594
    Aihe