Tapsa

studiossa tuttua linjaa eli on Saksan puolella, no niin olin minäkin mutta kovin se näkyy läpi hänen selostuksesta. Ei kait siinä, jokainenhan on jonkun puolella kuitenkin.
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

joukkueita kuin jostan ameriikoista tulevia

Äänestä

Unohtuivatko sekä selostajalta että erotuomarilta säännöt, kun rangaistuspotkukilpailu oli käynnissä. Saksan maalivahti oli "laukausten" lähtiessä aina jo selvästi liikkeellä ja kaukana sääntöjen edellyttämästä maaliviivasta. Kenen ehdoilla peliä pelataan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vetää kirjoitti:

studiossa tuttua linjaa eli on Saksan puolella, no niin olin minäkin mutta kovin se näkyy läpi hänen selostuksesta. Ei kait siinä, jokainenhan on jonkun puolella kuitenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu