Outi Koski(yh) oikeuteen!

Gimmeli

10

1131

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mää,

      Niin,sen mies on yh,ei Outi.

      Mut siinä olen samaa mieltä,et oikein on kun oikeuteen joutui,valitettavasti teki huonon ratkaisun kun laittomin keinoin yritti lapsensa saada.

      • YH, mmmmm

        On sen näkönen et ihme ku jolleki kelvannu.


      • varmaankin
        YH, mmmmm kirjoitti:

        On sen näkönen et ihme ku jolleki kelvannu.

        suoraa cosmopolitanin sivuilta,eikös juu = )


      • Gimmeli
        varmaankin kirjoitti:

        suoraa cosmopolitanin sivuilta,eikös juu = )

        Tämän jälkeen pojat katosivat salaperäisesti ja löytyivät reilun kuukauden kuluttua lokakuussa Ristijärveltä Kainuusta. Juuri tästä ajanjaksosta nyt päätetyissä syytteissä on kyse.

        Nainen(äiti)toimii yleensä tunnepohjalta, mutta mies järjenkäytön pohjalta. Onko äiti(nainen) aina paras lapsen huoltaja?


      • mää,
        Gimmeli kirjoitti:

        Tämän jälkeen pojat katosivat salaperäisesti ja löytyivät reilun kuukauden kuluttua lokakuussa Ristijärveltä Kainuusta. Juuri tästä ajanjaksosta nyt päätetyissä syytteissä on kyse.

        Nainen(äiti)toimii yleensä tunnepohjalta, mutta mies järjenkäytön pohjalta. Onko äiti(nainen) aina paras lapsen huoltaja?

        On ongelmallinen..
        USA:n lainsäädännön "tuntien" ei muiden maiden kansalaisilla ole juurikaan oikeuksia huoltajuuskäsittelyissä,tosin ei taida olla täällä suomessakaan..
        Mutta,tuo kaappaus ei todellakaan ollut oikea tapa yrittää saada lapsia itselleen,epätoivoisen ihmisen tapa,jolla varmasti menetti viimeisenkin toiveen saada lapsia itselleen.
        Huoltajuuden oikeutuksesta äidin/isän kesken en voi mitään sanoa,koska en kumpaakaan tunne,ja koskaan en ole väittänyt etteikö isä olisi yhtä hyvä vanhempi kuin äiti,näin yleisellä tasolla,pitää tuntea ihmiset henk.koht. ennenkuin voi mitään sanoa..
        Mutta se,et väitit Outin olevan yh,on täyttä skeidaa,joten jos haluat asiaasi/missiotasi jatkaa niin,et jonkun joskus edes saisit puolellesi,tarkista faktat,ja puhu asiaa,mustatuntuu,ei ole oikea peruste millekkään asialle = )


    • ex-ystävä

      ja mies ei sopiva huoltajaksi.lapset asuivat isän siskon luona kun mies töissä 18 tuntia vuorokaudessa,jos ei töissä niin baarissa.
      ei ihme että pojat halusivat takas äidilleen.jenkeissä oltiin paljon tekemisissä ennen heidän eroaan ja mies oli aina TODELLA outo ja käyttäyty niinkun pojat eivät edes olisi hänen.

      • tätä olen miettinyt

        Et miten äiti voi muuttaa toiselle puolelle maailmaa,jos lapset jäävät toiselle puolelle?
        oliko esim pakko-ei ollut oleskelulupaa tms?
        olisiko ollut mahdollista jäädä?


      • Gimmeli
        tätä olen miettinyt kirjoitti:

        Et miten äiti voi muuttaa toiselle puolelle maailmaa,jos lapset jäävät toiselle puolelle?
        oliko esim pakko-ei ollut oleskelulupaa tms?
        olisiko ollut mahdollista jäädä?

        ko. tapauksessa isä paras huoltaja. piste.


      • no sepä mukavaa.
        Gimmeli kirjoitti:

        ko. tapauksessa isä paras huoltaja. piste.

        = )


    • toivottavasti isä että äiti saavat syytteet sitten ei tarvitse lukea niitä typeriä jorinoita lehdistä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      159
      1061
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      717
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      128
      666
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      23
      648
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      639
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      615
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      161
      571
    8. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      560
    9. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      34
      554
    10. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      528
    Aihe