SAKSA VOITTAA!!!

...Eikä sille kaikenmaailman kumikintut ja teeskentelijät mitään mahda.
5251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

höpöhöpö! Vanha ja louskuttava diesel joutaa ulos!
Jumalattoman tylsää kolmio palloilua.Itaalia kuohii jyrgenit ja gyntterit lomille just!En pidä saksan potkupallosta!

Äänestä
  • ..."teutonit" ansaitsevat voiton kun kerran ovat tuossa lajissa parhaita.

    Oletkos joku rasisti?

    Äänestä

En tiedä mikä, mutta joku siinä Saksassa henkilökohtaisesti tökkii. 1990-kisat oli saksalta pelillisesti vielä kivaa katsottaavaa, mutta sen jälkeen on alkanu tökkiä...ainakin mulle. Jotenkin väsyneitä jätkiä täynnä koko saksan kokoonpano ja vittu se Klose on ollu resittavan hyvä. Mut se pelityyli, joku siinä vituttaa. En ole pukenut 1994 saanutta saksan pelipaitaakaan enää päälle, eikä se kyllä enää mahtuiskaan. Italia on yllättäny positiivisesti aiempaa rohkeammalla pelillä.

Äänestä

Saksa on maailman paras jalkapallomaa, enkä ihmettele sitä, koska tietää mistä maasta on kyse. Sen jälkeen kun aloin matkustaa Saksassa, huomasin ihmisten olevan oikein sympaattisia, Saksa on niinikään myös kaunis maa.
Jalkapallokulttuuri on siellä aika korkea, ottaisivatpa suomalaisetkin mallia.

Äänestä
  • ...reilua väkeä ne saksalaiset munkin mielestäni on.

    Harmi että ovat saaneet niin paljon kärsiä...

    Mutta nyt on onneksi uudemmat ja iloisemmat ajat, nauttikaamme hyvästä saksalaisesta fudiksesta!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fafner kirjoitti:

...Eikä sille kaikenmaailman kumikintut ja teeskentelijät mitään mahda.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu