Raapaleita, pätkiä.

malcolmina

Pairing: Enimmäkseen tyyliin minä/sinä, jos on paritusta ollenkaan. Ensimmäisen miellän (jostain syystä…) H/D:ksi. PoV... En tiedä. Draco varmaan.
Genre: Tässä ensimmäisessä lievälieväangst
Rating: Lievän R yli nämä ei mene. Olen varma siitä. Tämä on nyt PG. Ehkä vähän ylivarovaisuutta mutta ihan sama.
Author: Malcolmina
Beta: Ei ole. Virheistä voi syyttää yksin minua.
Summary: Raapale pätkiä.
A/N: Noh, lisää tulee ehkä. Jos tulee mieleen mitään. Joo, ja kirjoitin tämän ensimmäisen äikäntunnilla. Niin, ja en laittanut tätä johonkin novellipaikkaan täällä, koska miellän nämä esiintyjät enimmäkseen Potter-hahmoiksi. Muutamiin saattaa tulla Velhomaailmaa, tai viitteitä siitä. Ja jos joku on vaivautunut lukemaan nämä piiiiiiitkät selitykset niin tiedoksi että spoilaukset laitan alkuun isolla jos niitä on.
Disclaimer: Ööh… Jos tässä on mitään minkä tunnistatte Pottereihin kuuluvaksi, se on Rown. En saa tästä rahaa etc. etc. Kai ne loput on minun.

~ina




Syksyn ensimmäinen päivä


Sade paiskasi ikkunoita. Oli juuri sellainen päivä, jonka voisi kuvitella syksyn ensimmäiseksi päiväksi. Minulle se oli sellainen, syksyn ensimmäinen päivä, josta alkaa pitkä ja lopullinen, ja kuitenkin niin lohdullinen pimeys.

Minulle syksyn ensimmäinen päivä oli aina ollut uusi alku, sukellus puhtaaseen pimeyteen. Nyt se pimeys oli syvempää kuin koskaan. En koskaan päässyt siitä kokonaan ylös. En koskaan.

Se päivä muutti koko elämäni. Siitä päivästä alkoi suureneva vihani ihmiskuntaa kohtaan. Jo aikaisemmin olin ollut itsenäinen. Sen päivän jälkeen en halunnut tavata enää ketään, koskaan. Pelkäsin että se tapahtuisi uudestaan.

Sen jälkeen en päästänyt ketään lähelleni. Sinä päivänä sinä mursit minut. Olit ainoa joka siihen pystyi, joskin olit myös ainoa joka sitä yritti. Sen jälkeen en päästänyt ketään lähelleni.

5

535

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • malcolmina

      Huuto

      Genre: Jotain angstahtavaa. Lieväälieväälievää. Lievää.
      Pairing: tämä taitaa olla aika G
      A/N: Matikantunnin tuotoksia. Eij ole Betaa. Ja nyt laitan tämän tänne heti perään. Koska minulla on tylsää.

      ***

      Sydämeni huutaa sinua. Silti minä pysyn hiljaa, vaikenen pakon edessä, ja seuraan kuinka jatkat matkaa ohitseni, pysähtymättä, tervehtimättä, minua huomaamatta.

      Hihasi hipaisee minua kun harppaat ohitseni, ja vedän terävästi henkeä. Katsot suuntaani, kuin suoraan silmiini, ja tuntuu että näet minut kokonaan, syvälle sisimpääni, minne en päästä ketään muuta. Mutta et sinä näe minua. Olen näkymätön, niitä joilla ei ole elämää, ei ystäviä, ei tunteita.

      Niitä joita suositut oppilaat, sinun ystäväsi, kiusaavat suurissa ryhmissä välitunnilla.

      Et sinä minua näe, vaikka katsoisit kuinka tarkkaan. Näen sen silmistäsi, ne huutavat: sinä et ole olemassa.

      • nanako

        Ihana, ihana, ihana.


      • nanako
        nanako kirjoitti:

        Ihana, ihana, ihana.

        Tämän saman tarina luin Vuotiksesta (www.vuotis.net)

        Oletko rekisteröitynyt Vuotikseen? Vai olet kopioinut/joku muu kopioinut sinulta? o.o

        Emt.

        P.s Anteeksi, saatan olla väärässä, mutta viikko sitten luin aivan samantapaisen jutun. 8D


      • malcolmina
        nanako kirjoitti:

        Tämän saman tarina luin Vuotiksesta (www.vuotis.net)

        Oletko rekisteröitynyt Vuotikseen? Vai olet kopioinut/joku muu kopioinut sinulta? o.o

        Emt.

        P.s Anteeksi, saatan olla väärässä, mutta viikko sitten luin aivan samantapaisen jutun. 8D

        Kyllä, olen rekisteröitynyt vuotikseen, että kai se minä olen, joka sinne on kirjoittanut. samalla nimimerkillä sielläkin. En itse ole kopioinut, että ihan omasta päästä tullut, mutta muitten kopioinnista ei ikinä tiedä x__x


      • nanako
        malcolmina kirjoitti:

        Kyllä, olen rekisteröitynyt vuotikseen, että kai se minä olen, joka sinne on kirjoittanut. samalla nimimerkillä sielläkin. En itse ole kopioinut, että ihan omasta päästä tullut, mutta muitten kopioinnista ei ikinä tiedä x__x

        Se selittääkin kaiken.


        Hyvin kirjotat, pakko taasen jatkaa tätä ihkuttamista. ^^'''



        -nanako


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      381
      13526
    2. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4286
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      109
      4103
    4. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      36
      4050
    5. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      63
      3891
    6. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3344
    7. 105
      3222
    8. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      64
      3218
    9. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      145
      3169
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      160
      2931
    Aihe