paljon sisaruksia?

epeli91

Moi, onks tääl paljo porukkaa jolla on paljo sisaruksia. Paljoksi luokittelen yli neljä..:P Itselläni on seitsemän sisarusta, kaikki pienempiä kuin ite olen. Meidän perhe: Iskä,Äiskä,Jamiel 11v,Joakim 11v,Jessica 9v, Milena 8v,Minea 6v,Miro 6v, Ronny 1v ja mä Rasmus 15v.

15

3144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninnuli93423

      Meit on viisi..
      Meijä perhe:
      Äiti,isä,Joni 15v,mä 13(noora),Satu 11v,ville6v ja vauva ilman nimeä vielä (poika)

      • ^^mä^^

        Mun kaverilla on sisaruksia 14..


    • reetta

      joo mul on 10 sisarusta ja ma oon 17 vee koht. ja ma olen tytto ja ne muut poikia ja ma olen vanhin. siis ma oon syntyny -89 ja sit pojat -90 -91 -93 -95 -97 -00 -02 -03 -05 ja -06. etta jeh :))

    • sekalainen perhe

      mulla on iso veli 24v (sami) isosisko 19(riikka)minä (vera)14v ja pikkuveli (waltter) pikkusisko (inka) 6v !!! siinä jo jotaki aluksi enemmän voisin kertoo vaik meses jos haluut, nii lisää mesees [email protected] ja kerron ton koko perhe litanian .... mutta tuossa päästiin vasta makuun että lisää meseen tai lähetä sähkö postii tohon samaan osotteesee... jutellaa sitte lisää...=)

    • tyttö91

      Mulla kanssa...Olen toisiksi vahin.. Ja meitä on nopeasti laskettuna 8 lasta, eikä ole ns. uusioperhe, kaikilla on sama isä ja äiti.
      Meidän perhe: Äiti ja isä, Janica 16, minä 15, Nina 12, Pyry-Matias 10, Riikka 8, Villle-Veikko 6, Pilvi 5, "poika" 5 päivää..

      Onko joku muu muuten törmännyt samaan ongelmaan, kun on kävelyllä,yleisessä saunassa (uimahallit yms.)jossain juhlassa jne. pikkusisaren kanssa (esim. Pilvin ikäisen) luullaan sinua äidiksi/ isäksi? Itseäni ärsyttää hiukan tämä,mutta minkäs teet, isoja perheitä on kuitenkin niin vähän ettei sitä helposti ajatella sisaruksiksi..
      Ei vaan ole kovin kivaa kun joku tulee selittämään siihen viereen "todella ihana tuollainen äiti- lapsi suhde" eikä kuuntele kun yrittää korjata että se on sisarus suhde kylläkin.. ja kaupassa jos on ja pikkunen kiukuttelee niin heti on joku siinä "meneppäs nyt äidin luokse"..

      ( ja ei, ei olla lestadiolaisia.. )

    • on...

      sisaruksia 16, tässä tulee:
      Jussi(20), Jampe(19), Mari(19), Minä(Jarkko 17v), Joonas(16), Roope(15), Laura(13), Tessa(13), Karin(12), Otto(9), Simo(8), Juulia(8), Piia(5), Kimmo(4), Emmi(3), Sanna(1), Kukka(8kk).

    • Hello93

      Minulla 13...Vanhimmista aloittaen:
      Apila,25
      Orvokki,22
      Eemeli,19
      Puolukka,17
      Alex,16(kohta)
      Saku,14
      Minä,melkein 13
      Miska & Lilli,kaksoset,11w
      Jessica,9v (hassua,sama kuin sulla :D)
      Anni,6
      Tatu ja Reetta,4,kaksoset
      JA melkein vuoden vanha Kukka (ihana vauveli!) :)

      • onko kumi ollu hukas

        no jo on varsinaisii pukkei teijjän vanhemmat kun lapsii on niin pirust.vai ootteko te niitä pirun uskovaisii jotka eivät hyväksy ehkäsyyy?


    • onnekas

      ku sul on noin paljon sisaruksii. mulla on vaa yks iso veli ja aina kun koitan sille puhuu se huutaa tai joskus jopa löy. se on koht 15v. ja mä täytän koht 13v. parhaimmat keskustelumme tulevat kun hän pyytää saisiko syödä suklaani mitä en ole vielä syönyt. :/ muuten hän aina huutuu ja karjuu. :`(

    • mun äidil on 15 sisarusta........
      itelläni on vaan 2 siskoa ja 1 veli...

    • smile monkey

      mulla on 2 sisarusta annika 7 v ja juhani 11 v ja minä 14 v

    • Anonyymi

      Joo siis ite oon nuorin ja sisaruksia on: tyttö(26v), tyttö(25v), tyttö(23v), tyttö(21v), poika(18v), tyttö(16v), tyttö(14v) ja minä(11v). Eli siis itselläni on seitsemän isosisarusta. Parilla isosiskolla onkin jo lapsia ja nyt olen siis seitsemän lapsen täti!

      • Anonyymi

        Meidän Perhe. Anni 6v. Sini 8v. Jere 13,5v. Minä Matias 15v. Iskä ja äiti. Asutaan kerrostalossa.


    • Anonyymi

      Meillä isän perheessä :isä,puoli äiti ,sisko 18v, veli 16v , sisko 14v, veli 13v,ja mä ja äitin perheessä: äiti, isä puoli veli 13v, veli 10v, veli 8v, veli 3kk ja mä

    • Anonyymi

      Vain minä ja veljet Markus ja Luukas, kaikki 13 v.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1064
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      794
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      15
      563
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    10. Haluatko vain sitä

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      30
      416
    Aihe