paljon sisaruksia?

epeli91

Moi, onks tääl paljo porukkaa jolla on paljo sisaruksia. Paljoksi luokittelen yli neljä..:P Itselläni on seitsemän sisarusta, kaikki pienempiä kuin ite olen. Meidän perhe: Iskä,Äiskä,Jamiel 11v,Joakim 11v,Jessica 9v, Milena 8v,Minea 6v,Miro 6v, Ronny 1v ja mä Rasmus 15v.

15

3145

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ninnuli93423

      Meit on viisi..
      Meijä perhe:
      Äiti,isä,Joni 15v,mä 13(noora),Satu 11v,ville6v ja vauva ilman nimeä vielä (poika)

      • ^^mä^^

        Mun kaverilla on sisaruksia 14..


    • reetta

      joo mul on 10 sisarusta ja ma oon 17 vee koht. ja ma olen tytto ja ne muut poikia ja ma olen vanhin. siis ma oon syntyny -89 ja sit pojat -90 -91 -93 -95 -97 -00 -02 -03 -05 ja -06. etta jeh :))

    • sekalainen perhe

      mulla on iso veli 24v (sami) isosisko 19(riikka)minä (vera)14v ja pikkuveli (waltter) pikkusisko (inka) 6v !!! siinä jo jotaki aluksi enemmän voisin kertoo vaik meses jos haluut, nii lisää mesees [email protected] ja kerron ton koko perhe litanian .... mutta tuossa päästiin vasta makuun että lisää meseen tai lähetä sähkö postii tohon samaan osotteesee... jutellaa sitte lisää...=)

    • tyttö91

      Mulla kanssa...Olen toisiksi vahin.. Ja meitä on nopeasti laskettuna 8 lasta, eikä ole ns. uusioperhe, kaikilla on sama isä ja äiti.
      Meidän perhe: Äiti ja isä, Janica 16, minä 15, Nina 12, Pyry-Matias 10, Riikka 8, Villle-Veikko 6, Pilvi 5, "poika" 5 päivää..

      Onko joku muu muuten törmännyt samaan ongelmaan, kun on kävelyllä,yleisessä saunassa (uimahallit yms.)jossain juhlassa jne. pikkusisaren kanssa (esim. Pilvin ikäisen) luullaan sinua äidiksi/ isäksi? Itseäni ärsyttää hiukan tämä,mutta minkäs teet, isoja perheitä on kuitenkin niin vähän ettei sitä helposti ajatella sisaruksiksi..
      Ei vaan ole kovin kivaa kun joku tulee selittämään siihen viereen "todella ihana tuollainen äiti- lapsi suhde" eikä kuuntele kun yrittää korjata että se on sisarus suhde kylläkin.. ja kaupassa jos on ja pikkunen kiukuttelee niin heti on joku siinä "meneppäs nyt äidin luokse"..

      ( ja ei, ei olla lestadiolaisia.. )

    • on...

      sisaruksia 16, tässä tulee:
      Jussi(20), Jampe(19), Mari(19), Minä(Jarkko 17v), Joonas(16), Roope(15), Laura(13), Tessa(13), Karin(12), Otto(9), Simo(8), Juulia(8), Piia(5), Kimmo(4), Emmi(3), Sanna(1), Kukka(8kk).

    • Hello93

      Minulla 13...Vanhimmista aloittaen:
      Apila,25
      Orvokki,22
      Eemeli,19
      Puolukka,17
      Alex,16(kohta)
      Saku,14
      Minä,melkein 13
      Miska & Lilli,kaksoset,11w
      Jessica,9v (hassua,sama kuin sulla :D)
      Anni,6
      Tatu ja Reetta,4,kaksoset
      JA melkein vuoden vanha Kukka (ihana vauveli!) :)

      • onko kumi ollu hukas

        no jo on varsinaisii pukkei teijjän vanhemmat kun lapsii on niin pirust.vai ootteko te niitä pirun uskovaisii jotka eivät hyväksy ehkäsyyy?


    • onnekas

      ku sul on noin paljon sisaruksii. mulla on vaa yks iso veli ja aina kun koitan sille puhuu se huutaa tai joskus jopa löy. se on koht 15v. ja mä täytän koht 13v. parhaimmat keskustelumme tulevat kun hän pyytää saisiko syödä suklaani mitä en ole vielä syönyt. :/ muuten hän aina huutuu ja karjuu. :`(

    • mun äidil on 15 sisarusta........
      itelläni on vaan 2 siskoa ja 1 veli...

    • smile monkey

      mulla on 2 sisarusta annika 7 v ja juhani 11 v ja minä 14 v

    • Anonyymi

      Joo siis ite oon nuorin ja sisaruksia on: tyttö(26v), tyttö(25v), tyttö(23v), tyttö(21v), poika(18v), tyttö(16v), tyttö(14v) ja minä(11v). Eli siis itselläni on seitsemän isosisarusta. Parilla isosiskolla onkin jo lapsia ja nyt olen siis seitsemän lapsen täti!

      • Anonyymi

        Meidän Perhe. Anni 6v. Sini 8v. Jere 13,5v. Minä Matias 15v. Iskä ja äiti. Asutaan kerrostalossa.


    • Anonyymi

      Meillä isän perheessä :isä,puoli äiti ,sisko 18v, veli 16v , sisko 14v, veli 13v,ja mä ja äitin perheessä: äiti, isä puoli veli 13v, veli 10v, veli 8v, veli 3kk ja mä

    • Anonyymi

      Vain minä ja veljet Markus ja Luukas, kaikki 13 v.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      705
      2800
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      516
      1715
    3. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      311
      1383
    4. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      83
      1364
    5. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      58
      923
    6. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      66
      802
    7. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      35
      715
    8. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      37
      715
    9. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      48
      704
    10. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      46
      694
    Aihe