hei, ongelmani on herkästi palava iho.
kesälomaan aikaa 2vkoa - ja tahtoisin viimeistään silloin hankkia kauniin rusketuksen.
onko mitään kapseleita, jotka OIKEESTI auttaisivat saamaan kauniin rusketuksen?
kesälomaan aikaa 2vkoa - ja tahtoisin viimeistään silloin hankkia kauniin rusketuksen.
onko mitään kapseleita, jotka OIKEESTI auttaisivat saamaan kauniin rusketuksen?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eiks toi itsensä grillaaminen ole jo ihan vanhanaikaista. Aiheuttaa ihon vanhenemista ja syöpää.
Tää suomen kesä on niin lyhyt, jotta turhaan sitä aikaansa haaskaa auringossa makkaamiseen. Just kun on saanut hyvän rusketuksen, niin onkin jo kylmä ja vartalo täytyy verhota vaatteisiin eikä kukaan näe sitä sun rusketustas, jos sitä nyt yleensäkkään kukaan katsoo.
kysymys ei todellakaan ollut "mitä mieltä olet auringon otosta".
Kokeile vivida sun merkkisiä tabletteja.
Ne olisi aloitettava muutamaa viikkoa ennen auringon ottoa, eli vielä kerkeät. Niitten pitäis auttaa palamisen ehkäsyyn, mut muista silti aurinkorasva.
Heips ja Hauskaa menneillään olevaa kesälomaa.
Olisin utelias tietämään,
löysitkö mitään keinoa ongelmaasi.
Meinaan kun itsellä sama vaiva.
Ottakaa reilusti itseruskettavat apuun, voi olla että säät ei suosi auringonoton saralla kauaa.Ja vaikka suosisikin,niin itseruskettavalla saatu pinta ei ole este normaalille auringonotolle. Saat värin heti,eikä viidestoista päivä...Vivida sun on varmasti hyvä tuote,2 kesää itse käyttänyt, lähinnä ihoa suojaamaan,sillä en ole vielä kertaakaan palanut.Viime kesänä olin syvän tumman ruskea, vaikken paahtamalla paahtanutkaan itseäni.
Minkämerkkistä itseruskettavaa käytät? Kaikki mitä itse olen kokeillut, haisivat seuraavana päivänä niin kuvottavalle että monen metrin päähän haiskahti "tekorusketus".