zzr

minkähänlainen urakka edessä kun tais venttiili tipahtaa äsken ku alko rallattaa melko kovasti?? pyörä on kawa zzr600 -90
3909
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos venttiili putos sylinteriin, niin ei kyllä kauan rallata. Epäilisin ennemminkin nokkaketjun kiristintä, Kawojen tyyppivikaa.

Äänestä
  • ollutkaan honda cbr:n tyyppivika?

    Äänestä

  • se. kirjoitti:

    ollutkaan honda cbr:n tyyppivika?

    Kyllä ko. ongelma on myös cebarissa. Kawoissa tuota ongelmaa voi hoitaa itse, eli nokkaketjussa on automaattikiristys, joka ei toimi. Rohkeimmat napauttavat ruuvarilla kireämmälle, itse aikoinaan aina irroitin kiristimen ja kiristin muutaman napsauksen verran käsin. Yhdessä kawassani kiristin hajosi, kun huollossa olivat säädelleet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hbc13 kirjoitti:

minkähänlainen urakka edessä kun tais venttiili tipahtaa äsken ku alko rallattaa melko kovasti?? pyörä on kawa zzr600 -90

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu