Hyvää kesää

toivottaa vancouverilainen.
2296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kauan (tosi kauan :) sitten minun piti lähteä töihin Vancouveriin, mutta sattuneesta syystä läksinkin muualle. Kohtalot muuttuvat hetkessä. Millaista olisi ollut asua Vancouverissa?

Äänestä
  • toisen puolesta. Itse pidän Vancouverista kovasti. Kaunis kaupunki kuten ympäristökin. Siistiä, systeemit toimivat, ystävälliset ihmiset. Juuri nyt kova työvoimapula luullakseni kaikilla aloilla.
    Negatiivisena voi ehkä pitää asuntojen kalleutta. Rakennusten hinnannousu on huimaa. Siihen ei lääkettä löydy pitkään aikaan kaupunkiin suuntautuvan väestöliikkeen- ja rakennusalan työvoimapulan takia.
    Kanadan parhaaksi kaupungiksi kehuvat, tiedä häntä sitten. Ei pöllömpi paikka asua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


teille kaikille kirjoitti:

toivottaa vancouverilainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu