juhannuksena tapasin tytön. paripäivää siitä löysin hänet kuvagalleriasta ja ihastuin häneen. joka päivä ollaan puhuttu netissä ja hän pyysi minua jopa kahville, mutta kun ei ollut kyytiä niin eihän siitä mitään tullu että oisin päässy kahville.. nytten en ole puhunut hänen kanssaan päivään ja tuntuu kuin jotain olisi viety minulta. ihan helvetin ontto olo ja mitään ei oikein jaksa tehdä... mitä minun pitäisi tehdä? kertoa tunteeni hänelle? muttakun en uskalla..
apua.
eitiedämitätehdä.
7477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sovi toinenpäivä
Hän on selvästi myös ainakin vähän kiinnostunut sinusta. Siksi sinun ei välttämättä kannata kiirehtiä. Tutustukaa kunnolla ja antakaa asioiden mennä omalla painollaan. Ota häneen kuitenkin jotenkin yhteyttä, että hän huomaa myös kiinnostuksesi.
Ihmisillä on myös tapana haluta kaikkea sellaista, jota he eivät voi saada. Siispä sinun kannattaa leikkiä hiukan vaikeastitavoiteltavaa. Älä kuitenkaan anna hänen odottaa liian kauaa, sillä hän saattaa kyllästyä leikkimään kissaa ja hiirtä. :)
Hertäys tyyppi!! Tuola jossain on tyttö.. joka on kiinnostunut susta! :) Se jopa pyysi sua kahville :P Te ootte jutellu ja teillä synkkaa hyvin. Paljonko teillä sitten on välimatkaa?? Mun mielestä välimatka ei oo ees tommosessa (harvinaisessa) tilanteessa ongelma, jos tosiaan molemmilla on tunteita.
Kerro nyt äkkiä niistä tunteistas... ei tunkeilevasti, mutta kehut vaikka vähän tyttö ja kerrot että pidät hänestä :)
Jos et uskalla, niin joku toinen tulee ja kertoo tunteensa sua ennen :/ ja sit harmittaa.
Ethän sä menetä mitään jos kerrot sille tuntees!! ja varsinkin kun tiedät, että vastaus ei ees voi olla negatiivinen!! :)
vähän päälle 20km. ei sitä ihan joka päivä jaksais polkea tai kävellä. :roll:
Eihän sitä tarvi aina joka päivä nähdä.. ja toi 20 km on viä pieni välimatka. Mun kaverilla on ollu kaukorakkaus monta vuotta ja ne asuu Tampereella ja Kotkassa. Eli kyllä sekin onnistuu, jos tosiaan pitää toisesta.
Ja saatko esim pian mopoa, scootteria, kevaria tai autoo??? sillähän se matka menee helposti :)
Ei sitä aina jaksa ihan joka päivä nähdä ja voihan sitten jos haluaa tiheempään nähdä, mennä yöks toiselle :o
kiitos vastauksista :). ens kesänä mopo kortti, muttakun mopoa ei tueta niin ei sitä ostetakaan :P
niin sama juttu!! tapasin riparil erään kundin mut se asuu 30kilsan pääs eikä mitenkää melkei voida tavata.. se vaikuttaa ite sellaselt et ei puhu melkei mitää ja muutenki entiä.. koko ajan aattelen sitä jätkää ja tulen vaa surulliseks.. ja kavereilt saan kuulla et se hengaa joisenki teinixien kaa kylil.. mut mä tykkään siit.. ja se must kait en tiä enää.. :( on just nii ontto olo eikä tee mieli tehä mitää!..