Mulla on ongelma, elikkä: On hyvä elokuva mikä on tullut parit kerrat televisioista, mutta en tiiä sen elokuvan nimee.. tässä on vähän juonta mitä siinä tapahtuu.. : Siis on kaksi poikaa jotka tekevät kaikkea tyhmää, eli ovat aika villejä ja siinä ne sitte pelleilevät ja toinen kuolee kun eräs mies heittää ''tukkien'' (kelluu vedessä) päälle aseen ja poika menee hakemaan, mutta hukkuu kun tukit menee päälle eikä pääse pohjasta pois... toinen poika taas muistaakseni menettää toisen jalkansa kun heittää jonkun ''räjähteen'' ja se osuu häneen ja varpaat hän menettää.. Se on aika vanha elokuva ja siinä on MM: Metsolan-koulua välillä kuvassa.. elikkäs ilmotelkaa jos tiedätte mikä elokuvan nimi on. ;-)
Ogelma :S
Element__
5344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
se joku näistä, olen nähnyt kyseisen leffan mut nimeä en muista:
http://www.makuuni.fi/cgi-bin/filmi.cgi?sid=1898&lang=fi
http://www.makuuni.fi/cgi-bin/filmi.cgi?sid=1842&lang=fi
Ei se kyllä noista voi kumpikaan ollu, kun toinen on toi kuningasjätkä se se ei o eikä se toinen ku siin on se ruotsin ja norjan raja ja se on kotkast osittain en oikee muista ;;
Ei se kumpikaan noista ole, muistan sen verran näyttelijöistä ja sitte ku se on niinkun muistaaksein pääosin kotkasta emt..
samaa täältä: http://www.dvdplaza.fi/forums/index.php
pitänee yrittää :) kiitos vaan.