Kertokaapas mulle, minkälainen on teidän mielestä kaunis tyttö? Siis ulkonäöltä? (miksei luonteeltaankin)
Pitääkö tosiaan olla blondi jolla on isot rinnat ja hyvä perse? Vai minkälainen??
Vastauksii kiitooos.. :)
Pitääkö tosiaan olla blondi jolla on isot rinnat ja hyvä perse? Vai minkälainen??
Vastauksii kiitooos.. :)
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sehän on täysin tapauskohtaista, yhtälailla kaunis voi olla leveäperseinen ja pikku tissinen typy tai hiukan muodokkaampikin, pituutta voi olla mitä vain 150-180cm välillä. Voi olla brunette, blondi tai vaikka hiuksensa värjäyttänyt. Kaunis voi olla hyvinkin sellanen joka ei ole median ihanne. Jokaisella on se oma kaunis, joka välttämättä jostain muusta ei ole yhtä kaunis.
Hiusten värillä ei minulle ole väliä. Olen ihastunut blondeihin, brutteihin ja yhteen punahiuksiseen. Myöskään rintojen koolla ei ole väliä. Hyvä perse no...on se tietysti plussaa, mutta en minä tyttöä perseen perusteella valitse. Tykkään yleensä söpöistä lyhyistä tytöistä, vaikka itse olen 183cm pitkä.
Kauneus ei riipu mistään yksittäisistä ruumiinosista, vaan kokonaisuudesta. Minusta suurin osa tytöistä on kauniita, ja heitä on hyvin erinäköisiä, eli minusta kaksi aivan erinäköistä tyttöä voivat molemmat olla kauniita. Tyttö voi olla hoikka tai tukeva, tumma- tai vaaleahiuksinen, pieni- tai isorintainen, pieni- tai isopeppuinen, lyhyt tai pitkä jne., ja kuitenkin kaunis. Vaikea tähän siis kunnon vastausta on antaa, kun se on niin tapauskohtaista ja riippuu kokonaisuudesta.
no ei sen tartte blondi olla...eikä mun mielest tartte olla mitkään MAAILMAN MAHTAVIMPIA RINTOJA...
mun ihastuksella on ruskeat hiukset ja hyvä perse
Mun ihannetyttö on tietty mun ihastukseni.
-Tumma
-aika lyhyt n.155-160cm
-hoikka
-hyvä peppu
-käyttää kireitä farkkui
ÖÖh, tohon on vaikee vastata mut aloitetaan niin et mä en käytä sanaa kaunis vaan suloinen =) ku jos ajatellaan et Karita Tuomola ois kaunis.. Hänellä on ns. virheettömät kasvot ja sitä sanotaan kauniiksi.. Suloinen on persoonallisempi ja mun ihanne. siis ulkonäöl ei ole kauheesti mulle välii, mut kirkkaat, suuret silmät ja suloiset kasvot ois tosi ihana.. Ja luonnonkauneus, eli ilman hirveetä laittautumista.. Hiusten värillä ei ole mitään väliä..
Just tollanen ois munkin mielestä ihannemuija
Blondi ei tosiaa tarvi olla. Hyvä perse ja rinnatha on toki aina plussaa, mut kyllä se kokonaisuus ratkaisee.
Jotkut tytöt varmaa luulee et isot rinnat on kaikki kaikessa, mut mun mielestä esim vaikka oli kinka isot tahansa ja vaikka miten hyvä perse esimerkiksi ni ei se auta jos naama on ruma.
Kyllä mä uskoisin että pärstä on näistä ehkä tärkeimpiä.
Tietenki sit on se luonne. Jos on kauheen nätti mut pää onpi puuta (tai pissiä täys) ni eipä siitä ulkonäöstä varmaan oikeesti paljoo hyötyä oo. Niin elikkä eiköhän tässä päästä siihen et kyllä se kokonaisuus on tärkein.