Pierun pidättely

vaarallista

Pierun pidättely voi aiheuttaa syöpää, mutta pieremistä ei hyväksytä sen aiheuttaman äänen ja
hajuhaitan takia

Tämä aiheuttaa stressiä joka nostaa verenpainetta
ja voi johtaa sydäninfarktiin

Piereminen on terveellistä ja sen häpeäminen on lopetettava

13

1758

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • totta..

      piereminen on yhtä luonnollista kuin hengittäminen ja syöminen

      kaasun pidättely suolessa ei ole terveellistä

    • kierros

      Pieremisestä tulisi hyväksyttyä jos missikisoihin osallistujien pitäisi päästää tyylikkäästi äänekäs pieru iltapuvuissaan

      Pieremisestä tulisi seksikästä

      • ..................

        missien seksikkäiden pakaroiden välistä tuleva pieru on seksikäs


      • Anonyymi
        .................. kirjoitti:

        missien seksikkäiden pakaroiden välistä tuleva pieru on seksikäs

        Seksikästä se on ja vielä seksikkäämpää, jos tulee oikein märkä pieru.


      • Anonyymi

        Tosi hyvä ehdotus!


    • Naeru Pihkahousuissa

      Sit ku ne tekee sillee pppaaarrrrrrrr ni kaikki tukehtuu siihe kauheesee löyhkää sit na paukuttelee niitä kalsareita siitä kitkerästä katkusta!!

      Hajukinkerithän ne vasta oiskin jees! Sit ois kunnon syytä piereskellä eikä hävetä tarttis.

      Koulussa ei kyll kehtaa piereskellä ku sit joku vammapää rupee höröttää kovaa äänee takana: HOHIIHOHOHOHHOOOO!!!!!!
      Mut sitku joidenki seksikkäide pimuje ees parauttaa oikee kunnon döfikset ilmaa ni sit ne sanois et 'oohhh' ja pyörtys lattialle siinä kananmunapierun löyhkässä JA ÄKKII OTTAA KII ettei kolaha lattiaa, ...ttu!

      Meil oli koulus sillon vappuna pierukaasuu käytävil ja arvatkaa HAISKO?!! ;D SIis ei jumantsukka siis se koko käytävä hais ku kesämökin siivoomaton huussi!

    • jonne8852q

      Siis mun isosiso vaari räjähti ku se vaa pidätteli sitte raapas vanhanaikase tulistigu ruutivaraston sisäseinää vaste ja röllötti päräytti ja pisti sen tikun siihe kaasuvuotoo ja *BAAAUUUUUMMMMMM*

    • fgkkh

      Ilmaahan sekin on. Miksi yskiminen, haukottelu, aivastelu jne... ei oo sitten noloa? Miks just piereminen on niin nolo asia? Ärsyttää, kun olin naapurin penskojen kaa trampoliinilla ja kaveri pieras, niin toinen huusihan täysii:"PIARASITSÄ????" Niin johan siinä koko kortteli kaiku. Mun mielestä sen joka huus olis pitäny hävetä eikä sen toisen kaverin, joka pieras. Totta on se, että jos koulussa pierasee, niin se muistetaan vielä seuraavalla vuosisadallakin. Ainakin jotkut muistaa.

    • kokemusta todellakin on...

      niihän se on jos pidättelee pierua 2v nii perse räjähtää!!!

      Arsche!

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aivan oikein!

    • Anonyymi

      Ei pidä pidätellä.

      • Anonyymi

        Ei sitä voikaan pidätellä, jos on tullut syötyä kikherneitä ja muita vastaavia. Ulkona lenkkeilessä hyvä päästellä kaasuja ulos.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      363
      12980
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      24
      3980
    3. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      85
      3952
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3834
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3294
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      60
      3170
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      137
      3098
    8. 104
      3061
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      44
      2922
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2744
    Aihe