Onko suomessa enää yhtäkään kilttiä ja rauhallista tyttöä? Joka ei juo atkuvasti, ei polta ei kiusaa tai pissistele muuten? Onko täällä ainuttakaan todella mukavaa tyttöä, jolla on kaunis luonne, joka on ystävällinen, rauhallinen ynm.. ?
Jos teitä on niin antakaa minun tietää se, kiitos vastauksista :) jos kukaan edes viitsei tuota lukea.
Tytöt miten on
22
1763
Vastaukset
- :):)
kyllä täällä on niitäkin =)
- ,.,.,
itseni luokittelen tälläiseksi henkilöksi :D Ja moni ystäväni on myös kuvauksiesi kaltainen, vaikka niitäkin ystäviä löytyy jotka eivät ole lähelläkään kilttiä tai rauhallista :D
- Minjentos
Minä voisin luokitella itseni tuohon, vaikka välillä kiusaankin... Ja leikin pissistä, se on vaan niin hauskaa:D mut perusluonne on kiltti ja hyväsydäminen... Toisinaan kylläkin kosto elää:D
- -SleepingBeauty-
Itse koen ainakin olevani yksi, ja monet ystäväni :)
- khyll
kyllä vain. jos sellaisen tytön haluat niin jatka etsimistä ja odottamista niin sellainen kyllä eksyy luoksesi jossain vaiheessa.
- - - -
niitä.. Kuvailusi mukaiset tytöt eivät vain useinkaan ole niitä suosittuja vaan niitä ns. sivusta seuraajia, jolloin meitä ei monetkaan huomaa, jäämme usein niiden suosituimpien varjoon.
Nii tosiaa kiitos tähän asti vastanneille :)
Mut jos joku tät viittii lukee ni mistäs teitä kilttejä tyttöjä voisi löytää? miten voisi kiinnittää huomiota? ja onko pojan ulkonäkö tärkä asia, vai rittääkö jos on muava? :) Kiitos etukäteen ojos joku vastaa :)- Diiva-89
Tassu89 kirjoitti:
Nii tosiaa kiitos tähän asti vastanneille :)
Mut jos joku tät viittii lukee ni mistäs teitä kilttejä tyttöjä voisi löytää? miten voisi kiinnittää huomiota? ja onko pojan ulkonäkö tärkä asia, vai rittääkö jos on muava? :) Kiitos etukäteen ojos joku vastaa :)festareilta, kahviloista, koulusta, harrastuksista, konserteista, tapahtumista, nuorisotiloista, kaupungilta, kaupoista, rannoilta, puistoista yms yms. Kun vaan katot ympärilles huomaat että kilttejä tyttöjä pyörii joka paikassa.
Ei se ulkonäkö kaikkein tärkeintä ole, jos o mukava persoona ja tulee hyvin juttuun ja näkee maailman samalla tavalla niin ei se ulkonäkö ole nii väliä... mä oon kans huomannu, että kaikki mun kaverit(jotka siis sopii kuvaukseen(ja minäki)) on niitä hiljasempia ja syrjempään vetäytyviä ihmisiä. mä esimerkiks pysyttelen aina seinän vieressä, poissa muiden tieltä ja mielellään kulmassa, jollon ei oo ainakaa tiellä. kannattaa myös kiinnittää huomiota siihen, ketkä katsovat muita ihmisiä ja ketkä seiniä tai lattiaa keskittymättä ihmisiin (ainakaan liian pitkäksi aikaa). kuitenki mä yritän aina hymyillä ja juttelen mielelläni jos mun kanssa juttelee :) se piristää aina päivää paljon, vaikka sitte vaa moikkaa ja kysyy kuulumisia. varmasti jää mieleen. ;) rohkeesti vaa moikkaamaan ja kysymään miten menee :) jo siitä, miten tervhdykseen ja kuulumisiin vastaa (äänensävy, hymy, katseensuunta) kertoo jo vähän siitä onko suunta oikea :)
- LäheisyyttäKaipaavaTyttönen
Minä olen yksi sellainen..en oo mikään itsekehuja,mut kaverit ja tuttavat sanovat mua herttaiseks ja lempeeks...
itse olen miettinyt onko samantyyppisiä poikia,mutta olen huomannut että kyllä niitäkin täällä päin muutama on :) - riia17
osu kyllä nii kohdalle tuo kuvaus.. kuvailisin varmaan itteäni just noin jos pitäis:).. ELI KYLLÄ MEITÄ ON OLEMASSA... varmaan melko paljonki.. se onki se ongelma, että meitä ei huomata, kun ei pidetä itestämme ääntä.. mikä on toisaalta surullista, koska monesti ne hiljasimmat ja ujoimmat
tyypit on just niitä aidoimpia ja ihanimpia:)
ja siitä ulkonäöstä.. jokaisella on oma makunsa.. se joka on toisen mielestä ruma voi toisen mielestä olla jotain ihan muuta... en voi kyllä väittää etteikö ulkonäöllä oo merkitystä, mutta ei se tarkoita, että pojan pitäisi olla komea.. kokonaisuus ja luonne on tärkeintä:) - Neiti täydellinen
Kauneus on katsojan silmissä. Jotkut silmät ovat sokeita. Jotkut eivät näe niitä yksinäisiä varjoissa. Jotkut eivät näe heitä vaikka he seisoisivat edessä ja puhuisivat kauniita.
Voisin sanoa että minä olen kiltti tyttö. En polta, en kiusaa, en pissistele. Mutta minullakin on paheeni. Minä näen sen likaisen ja tyhmän pienen ihmisen jokaisen sisällä. Itsenikin.
Minä vien kiltteyden äärirajoille. Toikkarissa lukee keskiarvona 9,86. Tietysti minulla on kavereita joita kuuntelen, lohdutan ja avitan melkoisen pyyteettömästi. Minulla on perhe jota rakastan ja joka on tukenani. Opettajatkin arvostavat minua, kukaan ei uskalla kiusata enkä minä kiusaannu vaikka joku yrittäisi. Olen koskematon, ihmisten ulottumattomissa, olen neiti täydellinen ja totaalinen hullu. Likainen pieni hullu likaisten tyhmien ihmisten keskellä.
PS: Olisin äärimmäisen kiitollinen jos kirjoittaisin Suomen isolla kirjaimella. - Hyasinth86
kyllähän tuollaisia tyttöjä vielä löytyy..Itseni luen tuollaiseski ja uskon että aika moni muukin on jotain muuta kuin "pissis"
- Carmelita_
Onhan niitä kun vaan viitsii ympärilleen vähän katsella :)
Vaikka mullakin päättötokarin keskiarvoks jäi huimat 6,2 en oo silti mikään pissis joka ryyppää viikonloput ja polttaa,mutta myönnän että joskus sitä tulee juhlittua kavereiden kanssa..
Ei mullakaan ole poikaystävää vaikka monet on kauniiksi kehuneetkin.En halua jotain yhdenyön juttua vaan jotain kestävämpää..Kyllä se oikea vielä kohdalle sattuu :)
kyllä meitä löytyy, täytyy vaa osata etsiä :)
- Writer^^
No..minä en juo lainkaan.Olen kiltti,rauhallinen ja tunteellinen.Haluaisin vierelleni pojan joka silittäisi poskiani ja kertoisi että olen täydellinen..Haluaisin jonkun,jonka kanssa puhua kaikesta.Haluaisin jonkun jota rakastaa.
En tiedä onko minulla kaunis luonne,mutta toivon niin.En hauku toisia mielelläni,nauran paljon ja olen pääsääntöisesti optimistinen.Olen hieman ujo mutta kun tutustun,näytän todellisen luonteeni.Minua on joskus haukuttu pissikseksi,mutta minulla on tosin pissismistä hieman eri käsitys kuin joillakin.Mielestäni pissikset ovat feikkejä jotka esittävät kovaa,ryyppäävät,kikattavat hysteerisesti,polttavat,esittävät kavereilleen ihanaa ystävää mutta juoruavat seläntakana..Pissisten poikaystävät vaihtuvat myös usein tiuhaan.Nuo ovat minun mielipiteitäni,mutta jotkut ovat sanoneet minua pissikseksi koska ostan vaatteita Vero Modasta.Heh,sekö on sitten pissiksen määritelmä? :D
kirjoittelin taas jotain omia outouksiani.Tuskin kukaan tätäkään luki.Mutta ei se mitään.
PS:Tassu89,olen lukenut juttujasi aikaisemminkin,ja vaikutat mukavalta tyypiltä.Halusin sinun vain tietävän sen. (:Toi et mistä ostaa vaatteet ei tosiaa oo pissiksen määritelmä :D:D Mä toivon et tarkotit tota mitä sanoit musta :)
Kiitos kaikille vastanneille, ja vieläkin saa vastailla, mukava lueskella vastauksia :)
- Sophia
en ole kaunis ulkoisesti, mutta olen ihan mukava, enkä polta, juo enkä pissistele enkä kiusaa :D
- No-Face
:'D
No joo, en kyllä sanoisi luonnettani kauniiksi. Ja olenpa muutenkin varattu :P
Parhaat viedään päältä ;) [ei ainakaan omakehu haise]
anteeksi olen tosi väsynyt - flower_
no kyllähä meitä kivoiki on... itse taas olen miettinyt et olisko noita polttamattomia tai juomattomia kundeja kun omani polttaa ja juo.. itse inhoan sellasta.. todellaki tuntuu et ei oo olemas enää kivoi ihmisii mut kait niitä jostai kolosista löytyy.. :)
- kylvaanmie
tai no miten sen ottaa.. :) en ole hirveän rauhallinen, tai no osittain olen. en juo enkä polta enkä kiusaa tai pissistele. :D
olen mukava ja minulla on kaunis luonne, olen ystävällinen... :D
annoin sinun tietää sen. :) - ...
No, mä en ainenkaan juo enkä polta, en kiusaa tai pissistele.Oon ystävällinen, rauhallinen jne..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191682
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991498Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37953Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29889Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38831Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50796Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43758Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56748Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37740Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37720