Tekstari/emaili saapuneesta tekstarista/puhelusta

Puhelin on kiinni ja liittymään tulee tekstari tai puhelu. Onko olemassa PrePaid tms liittymää, mikä lähettäisi tekstarin toiseen liittymään tai sähköpostin? Joko "Sinulle on tekstari 050-xxxx liittymässä odottamassa" tai sitten koko alkuperäinen tekstari.
1230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei onnistu, tekstarikäytäntö taitaa olla kansainvälinen, ja siinä se juttu miksi tekstiviesti on vain 160 merkkiä, vaikka puhelin mahdollistaa 3,4, jopa 5 viestiä yhteen niin kirjoittaa kuin vastaanottaa.

Tekstiviestit menee numeroon ja niitä ei voi siirtää, Multimediat voit toki ohjata palveluoperaattorillasi jäämään nettiin, mutta siitäkin ilmoittava tekstiviesti tulee siihen numeroon johon se viesti on tarkoitettu.

Sähköpostin ilmoitus on asia joka on sähköpostioperaattorin hallussa, että voiko siitä ilmoittaa teksiviestillä ja se sit pitää itse käydä asettamassa netissä s-postiasetuksissa. Käsittääkseni jotku on luopunu siitä joska sitä ei kukaa käytä ja uusilla WAP-puhelimilla sen voi tarkistaa puhelimitse ku menee s-postin operaattori sivulle...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dani88 kirjoitti:

Puhelin on kiinni ja liittymään tulee tekstari tai puhelu. Onko olemassa PrePaid tms liittymää, mikä lähettäisi tekstarin toiseen liittymään tai sähköpostin? Joko "Sinulle on tekstari 050-xxxx liittymässä odottamassa" tai sitten koko alkuperäinen tekstari.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu