Kyselen vaan

Onko Cornelia vain sarjakuva-nimi vai onko ihan oikea nimi? Mitä mieltä olette siitä esim. toisena tai kolmantena nimenä? Entä etunimenä? K:oolla ei olis kiva musta, siis Kornelia.
5438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei ainakaan k:lla. Tulee mieleen korni. Vaik yleensä vastustan noita c-versioita...

Äänestä

Cornelia on ihan oikea nimi ... miksi sitä epäilet?

Miespuolinen vastine on Cornelius.

Äänestä

tuosta nimestä, cornelia de lange-oireyhtymä. Toisena tai kolmantena nimenä nimi kuitenkin ihan ok, mielestäni.

Äänestä

Marjukka Cornelia Möttönen. Aika kornia.

Äänestä

Babar:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zuzzuu kirjoitti:

Onko Cornelia vain sarjakuva-nimi vai onko ihan oikea nimi? Mitä mieltä olette siitä esim. toisena tai kolmantena nimenä? Entä etunimenä? K:oolla ei olis kiva musta, siis Kornelia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu